slajd
slajd
Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała
WitamyAktualnościRozkład jazdyBiletyOferta dla grupSpotkaniaDojazd

– Aktualności –

23.02.2017 - Zaproszenie na spotkanie w Muzeum Miasta Turku

Ponieważ na naszej kolei zgromadziliśmy wyjątkowy zbiór wagonów i lokomotyw a także innych kolejowych eksponatów z bardzo wielu wąskotorówek w Polsce z tym większą chęcią wspieramy wszelkie inicjatywy związane z dbaniem o historię kolei wąskotorowych prowadzone na terenie całego kraju.
Tym razem mamy przyjemność zaprosić do Muzeum Miasta Turku gdzie: - w czwartek 23.02.2017 r., - o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie poświęcone historii Kolei Kalisko - Tureckiej.
Linia ta dotarła do Turku ponad 101 lat temu i stanowi element historii lokalnej. Przez wiele lat dobrze służyła mieszkańcom i turkowskim firmom. Warto zadbać aby ten element nie został zapomniany. Niewątpliwie przyczynią się do tego działania Muzeum Miasta Turku. Spotkanie poprowadzi Andrzej Tajchert - autor czterech książek i wielu artykułów na temat historii polskich wąskich torów, a także wieloletni wolontariusz i Prezes Zarządu FPKW w latach ubiegłych.
Serdecznie zapraszamy!


22.01.2017 - Zimowe Kursy za nami!

Dawno nic na naszej kolejkowej stronie się nie działo.... ale to wyłącznie dlatego, że niemal każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na przygotowanie pierwszych od lat zimowych pociągów na naszej Kolei. Wiele prac zostało włożone przede wszystkim w przygotowanie szlaku po opadach śniegu, jak i na przygotowanie do jazd głównego bohatera zimowych kursów - naszego pługu odśnieżnego!
Nowinką na naszej Kolei był system rezerwacji biletów, za którego koordynowanie serdecznie dziękujemy kol. Bartkowi. Dzięki niemu, każdy pasażer miał zagwarantowane miejsce siedzące w ogrzewanym wagonie, jak również otrzymał poczęstunek w trakcie postoju w Jeżowie.
Dopisali zarówno pasażerowie jak i piękna zimowa aura, w której to nasz zabytkowy skład świetnie się prezentował
Nasze zimowe pociągi nie wyruszyłyby na szlak bez zaangażowania wolontariuszy, którym należą się gorące podziękowania :) Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim naszym pasażerom za przybycie i zapraszamy na regularne kursy już od kwietnia :)

BIURO KOLEI

46 874 80 23

biuro@kolejrogowska.pl

ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów