100-lecie KWRRB

10391037_10152493116781135_8436624496439901492_n

W tym roku mija już 100 lat odkąd wąskotorowe pociągi przemierzają swą malowniczą trasę od Rogowa, przez Rawę Mazowiecką do Białej Rawskiej. Przez większość lat istnienia kolej służyła mieszkańcom i rozwojowi regionu i na stałe wpisała się w jego krajobraz. Miliony pasażerów i niezliczone ładunki przewiezione wąskim stalowym szlakiem nierozerwalnie wpłynęły na życie ludzi mieszkających w jej pobliżu . Dzisiaj, już zabytkowa,  Kolej Rogowska podczas 12 lat muzealnej działalności  z powodzeniem przewozi każdego roku tysiące turystów. Dbałość o historyczne detale sprawia, że jest to jeden z bardziej niezwykłych, nadal czynnych zabytków techniki. Dziękujemy za wspólne podróżowanie z nami i poznawanie uroku wąskotorowych pociągów.

Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla państwa na ten rok wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich są także konkursy. Staraliśmy się przygotować je tak, aby były zróżnicowane i dały możliwość wzięcia udziału w choć części z nich każdej osobie która jest naszym sympatykiem. Kolejne ogłaszane w ciągu 2015 roku konkursy będą więc wymagały zróżnicowanych umiejętności, np. fotograficznych, wiedzy historycznej, talentu plastycznego lub po prostu spostrzegawczości lub szczęścia. Konkursy będą miały rożną formułę i będą ogłaszane za równo na tej stronie jak i na naszym
fbacebook’owym profilu
.

Zlot Drezynowy

Konkurs – Kolej Rogowska na fotografiach w czasach PKP

konkurs I [www_head]

Szanowni Państwo!
W związku z obchodzonym w 2015 roku jubileuszem 100-lecia Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, zapraszamy do udziału w konkursach dotyczących naszej zabytkowej kolei. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Mamy przyjemność ogłosić pierwszy konkurs na temat: „Kolej Rogowska na fotografiach w czasach PKP”. Konkurs dotyczy fotografii z okresu funkcjonowania Kolei Rogowskiej pod zarządem Polskich Kolei Państwowych (aż do zawieszenia ruchu towarowego w 2001 r.). Prosimy o przesyłanie zgłaszanych fotografii:

  • na adres biuro@kolejrogowska.pl
  • do dnia 28 lutego 2015 r.

Nagroda:
Najciekawsze zdjęcie historyczne zostanie nagrodzone książką „Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała”, która ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Zapraszamy do przesyłania zdjęć!

 

konkurs I [www_bottom]

16.12.2014 – Monografia na stulecie Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała

Z okazji nadchodzącego 100-lecia naszej kolei opublikowaliśmy jej monografię! Zachęcamy do zakupu. Na ponad stu stronach opisano historię, linię i tabor kolei. Wiele miejsca poświęcono też zgromadzonemu obecnie na stacji taborowi i działalności muzealnej. Zbierane przez lata zdjęcia historyczne czarno białe i kolorowe ilustrują opisy techniki kolejowej. Książkę można kupić na stronach Wydawnictwa. Od sezonu 2015 będzie też dostępna na stacjach w Rogowie i Jeżowie.

ksiazka