Archiwum:

Wsparcie

Pomóż w tworzeniu muzealnej kolei wąskotorowej. Wesprzyj nasze działania!

Ze względu na obszerny charakter prac prowadzonych na Kolei Rogowskiej doceniamy wsparcie i jesteśmy otwarci na współpracę ze sponsorami reprezentującymi najróżniejsze dziedziny. Ja możesz nam pomóc? Poniżej znajduje się kilka możliwości:

  1. Przekazując FPKW 1% podatku dochodowego
    w ramach rozliczenia PIT.

  2. Przekazując narzędzia lub materiały znajdujące się
    na aktualnej liście najpilniejszych potrzeb.

  3. Wykupując powierzchnię reklamową.

  4. Wpłacając nawet symboliczną złotówkę na nasze konto:

FUNDACJA POLSKICH KOLEI WĄSKOTOROWYCH

ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów

Nr konta: 60 1240 1053 1111 0010 2944 1375

Wspierające nas instytucje wiedzą, że współpraca z organizacjami pożytku publicznego to także inwestycja w pozytywny wizerunek firmy. Efektem takiej współpracy mogą być, często niedostrzegane na pierwszy rzut oka, korzyści przejawiające się w pozytywnej opinii szerzonej w gronie potencjalnych klientów. Wywarcie osobistego pozytywnego wrażenia jest często czynnikiem decydującym przy wyborze przyszłego usługodawcy.

Wolontariusze naszej Fundacji, zajmując się na przykład odtwarzaniem historycznego taboru, stają często przed różnymi problemami technicznymi spowodowanymi m.in. brakiem gotowych rozwiązań, czy nie praktykowaną już technologią wytwarzania części. Trudności, które napotykają skłaniają ich do ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów w tej „wąskiej” dziedzinie zainteresowań. Z tego względu nieoceniona jest pomoc nie tylko materialna, ale również merytoryczna.

Nietypowe problemy pojawiające się w trakcie pracy są dla naszych partnerów niepowtarzalną okazją do wykazania się swoimi możliwościami i nowatorskim myśleniem. Wspólne poszukiwanie i stosowanie niestandardowych rozwiązań może stać się niezbitym dowodem na kreatywność, otwartość i elastyczność naszych partnerów, które są wysoce cenione wśród klientów przedsiębiorstw stawiających na aktywny rozwój.

Współpraca z partnerami:

kreska

19.12.2016 Prezent od firmy STIGAL

Dzięki uprzejmości firmy STIGAL z Legnicy naszą kolej odwiedził Mikołaj, od którego dostaliśmy świąteczny prezent. Są to wycięte w technologii CNC metalowe elementy do powstającej według projektu naszych wolontariuszy maszyny do drukowania biletów systemu Endmondsona, szerzej znanych jako „bilety kartonikowe”. Maszyna jest wzorowana na oryginalnych prasach drukarskich pracujących kiedyś w drukarniach kolejowych. Gdy będzie już gotowa umożliwi znaczące ułatwienie i przyspieszenie produkcji naszych biletów.


fot. STIGAL

Mikołaj uchylił także rąbka tajemnicy i pokazał na filmie jak działa jego fabryka w której wykonano dla nas prezent:

Dziękujemy za wsparcie 🙂

kreska

10.10.2016 – Podziękowania

Pod koniec września udało nam się powiększyć naszą kolekcję urządzeń zabezpieczenia ruchu pociągów dzięki spółce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która przekazała nam elementy zabytkowych rogatek mechanicznych. Po remoncie zostaną one ustawione na stacji Rogów Towarowy Wąsk. i będą kolejnymi czynnymi urządzeniami w naszej kolekcji, czyniąc ją jeszcze ciekawszą 🙂 Nieoceniona była tu także duża pomoc firmy Rail Tech Poland która nieodpłatnie swoim samochodem przetransportowała te urządzenia do Rogowa. W imieniu służby dziękujemy!

kreska

31.10.2014 Dziękujemy za wsparcie :)

Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty z Warszawy nasza kolej wzbogaciła się o przesłony barwne do semaforów kształtowych w kolorach czerwonym i zielonym, oraz o piękną czapkę służby ruchu grupy zaszeregowania od 9 do 12.

Dziękujemy 🙂

Przesłony i czapka

kreska

05.05.2014 – Regeneracja zaworu rozrządczego do remontowanego wagonu letniego

W zeszłym tygodniu powrócił do nas z naprawy zawór rozrządczy hamulca zespolonego  Oerlikon ESt3f. Zawór został nieodpłatnie naprawiony przez firmę Huzar Power z Krakowa (http://huzarpower.com/). Chcemy również zaznaczyć, iż to firma Huzar Power sama zaproponowała nieodpłatną naprawę zaworu. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc! Naprawiony zawór rozrządczy zostanie zamontowany w remontowanym przez nas wagonie letnim.

rsz_zawór_do_letniaka

zdjęcie ze strony http://huzarpower.com

kreska

14.05.2010 – Naprawa toru po kradzieży

Dzięki przekazanym przez spółkę Koleje Mazowieckie staroużytecznym materiałom torowym, mogliśmy przystąpić do przywracania przejezdności uszkodzonego niedawno przez złodziei złomu szlaku Rawa – Biała. Transport tego materiału torowego do Rogowa był możliwy wyłącznie dzięki pomocy firmy SAMEX.

Odbudowa torowiska została ukończona w sobotę 14 maja a jej przeprowadzenie było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, które pokryło koszty paliwa pociągów roboczych. Ponadto pomoc  finansową otrzymaliśmy od sympatyków naszej kolei: p. Tomasza Ciemnoczułowksiego, p. Michała Chylaka i p. Andrzeja Karpińskiego.

Dzięki temu szlak naszej kolei jest znów przejezdny, co oznacza, że będą mogły wyruszyć nasze pociągi na „Dni Rawy”. Jednocześnie nasza kolej jest w tej chwili najdłuższą czynną linią wąskotorową w całej Polsce.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!