Wolontariat

Pomóż w tworzeniu muzealnej kolei wąskotorowej. Zostań jednym z nas!

 
Muzealna kolej, to oprócz torów i zabytkowego taboru przede wszystkim ludzie.

Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała skupia grono pasjonatów, którzy bezinteresownie są gotowi poświęcać dla niej swój czas. Wszyscy jesteśmy miłośnikami dawnej techniki, nie tylko kolejowej. Wolontariat na Kolei Rogowskiej oferuje w zamian coś czego nie da się kupić za żadne pieniądze – satysfakcję z przemienienia kolejnej, zardzewiałej bestii w kolejny piękny, pachnący świeżą farbą czynny eksponat, oraz uśmiechy ludzi tych dużych i tych małych podróżujących w odrestaurowanych wąskotorowych pojazdach.

Wolontariat na Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała stanowi także doskonałą okazję do nauki umiejętności przydatnych później w życiu. Każda naprawa wagonu wymaga rozwiązania wielu problemów z rozlicznych dziedzin. Mamy zatem na kolejce osoby parające się spawalnictwem, stolarką, toczeniem, naprawą silników nawet elektrotechniką i budowlanką. Lwią część z tych umiejętności zdobyliśmy w Rogowie. Można śmiało powiedzieć, że kolejka jest w stanie w ciągu paru lat przekształcić kogoś niepotrafiącego trzymać młotka w dłoni w fachowca na miarę Adama Słodowego…

Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby nam pomóc. Nie wymagamy jakichś wyjątkowych zdolności, czy nadnaturalnej siły. Zapewniamy natomiast dużo radości z wykonanej pracy i niezapomnianą atmosferę.

Poza sezonem letnim najlepszą okazję do rozpoczęcia przygody z wolontariatem stanowią
akcje Krzakobrania
, czyli wycinki roślinności wrastającej na tory. Latem niemalże cały czas coś na kolejce się dzieje, ale oczywiście warto wcześniej się upewnić.

Dlatego każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej, prosimy o kontakt pod adresem:

wolontariat@kolejrogowska.pl

Po prawej stronie znajdziecie Państwo opis niektórych z licznych prac zrealizowanych na kolejce siłami wolontariuszy.