Archiwum aktualności:

Aktualności

kreska

03.06.2018 – nowe banery przy wjeździe na stację

W ostatnich tygodniach przebudowaliśmy ramy na banery przy bramie wjazdowej na stację Rogów Tow. Wąsk. Od teraz możliwy jest wygodny montaż większych banerów po obu stronach. Na przebudowanych ramach pojawiły się już nowe informacje. Od teraz nasz rozkład jazdy będzie widoczny z ul. Dworcowej i z pociągów kursujących m.in. między Łodzią a Warszawą.

 

Ponadto na banerach umieściliśmy także informacje o wolontariacie i 1%. Nowe banery poprawiły estetykę obszaru wjazdu i pozwoliły dowiedzieć się czegoś więcej o naszej zabytkowej kolei. 

kreska

01.06.2018 – Lxd2-264 wróciła do ruchu

Od dnia 1 czerwca 2018 r. można było zobaczyć w ruchu przywróconą do eksploatacji lokomotywę Lxd2-264.  Maszyna ta kursowała przez kolejne 3 dni w pociągach planowych. Ciekawostką jest że jeździła w nieukończonym malowaniu warsztatowym które z racji kolorów nazywane jest żartobliwie „Hello Kitty” 🙂

fot. Damian Stachowski

fot. Damian Stachowski

Lokomotywa ma zaplanowane w najbliższym czasie zakończenie malatury zgodne ze wzorem „ZNTK Nowy Sącz” sprzed 2001 roku, jak na poniższym rysunku.

kreska

24.05.2018 – Trwają naprawy…

Na naszej kolei prace remontowe idą pełną parą. I to zarówno przy taborze jak i przy infrastrukturze. Postępują prace przy kompleksowym remoncie naszej lokomotywy Lyd1-204 nazywanej „Lydką”. Poniżej klapy przedziału maszynowego po piaskowaniu:

Niezależnie od tego trwa naprawa główna najważniejszego odcinka torów na stacji Rogów Towarowy Wąsk. – południowej głowicy rozjazdowej. Pracami objęty jest odcinek ponad 100 m toru w tym aż 4 rozjazdów. To największe tego typu prace rozjazdowe w historii FPKW.

W ramach prac zostaną wymienione wszystkie podrozjazdnice a także zostanie zastosowana nowa podsypka. Przeprowadzenie tych robót pozwoli trwale zabezpieczyć możliwość kursowania pociągów przez to miejsce na długie lata.

kreska

23.05.2018 – Łodzią po regionie, słów kilka o wąskich torach w łódzkiem

W środę 23 maja 2018 r., w łódzkim programie „Łodzią po regionie”, odbyła się krótka rozmowa na temat wąskotorówek w łódzkiem. Te kilka minut dyskusji w żaden sposób nie jest w stanie wyczerpać tematu, niemniej zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem. Program do obejrzenia pod linkiem: TVP3 ŁÓDŹ (od min 00:16:43).

kreska

13.05.2018 – kolejna niedziela z planowymi kursami do Jeżowa

Cytując słowa Mickiewicza:

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,

Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,

Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, (…)

fot. Damian Stachowski

Nasza lokomotywa Lyd1-215 pośród bujnie kwitnącego teraz rzepaku:

fot. Emil Domińczak

Dziękujemy za nadesłane zdjęcie 🙂

fot. Damian Stachowski

Każdego, kto chciałby pośród pół otaczających nasz szlak poczuć klimat Stepów Akermańskich zapraszamy już w najbliższą niedzielę!