Archiwum aktualności:

Aktualności

kreska

11.02.2018 – Pociągi zimowe

Dzisiejsza niedziela była już drugą tej zimy, podczas której na nasz szlak wyruszył zimowy pociąg.

Frekwencja dopisała, mimo, że w tym roku niestety nie można było podziwiać śniegu z okien naszego pociągu.

Wszystkim uczestnikom naszych przejazdów dziękujemy za wizytę 🙂

kreska

11.01.2018 – już niedługo ferie!

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Gdzie je spędzić? Najlepiej na Ziemi Brzezińskiej! Poza kursami naszych Pociągów Zimowych doskonale spędzicie czas morsując w Zalewie Batorówka lub uczestnicząc w wydarzeniach przygotowanych przez GOKSiR w Jeżowie.

Pobierz plakat informacyjny (PDF 1,6 MB):

kreska

07.01.2018 – montaż kotła w Parowozowni Rogów Wąsk.

W miniony weekend udało nam się przetransportować kocioł do kotłowni parowozowni. Został on ustawiony na specjalnie w tym celu wymurowanym fundamencie. Całość została przeniesiona do położonej poniżej gruntu kotłowni przy użyciu „żywej siły” i „kolejarskich metod” 🙂 Cała operacja była dość skomplikowana wobec sporej masy kotła wynoszącej 600 kg.

Całość prac dodatkowo utrudniało strome i wąskie wejście do kotłowni. Ponieważ w czasie samego transportu ciężkiego kotłq byli zajęci nie wykonaliśmy zdjęć w trakcie tych prac.

Instalacja ciepłociągów została wykonana z rur zgrzewanych które po próbie szczelności zostaną dodatkowo ocieplone pianką.

Całość prac ma na celu umożliwienie pracy warsztatu naszej kolei w porze zimowej.

kreska

09-10-12.2017 – prace zimowe

Zima coraz bliżej dlatego nie szczędzimy sił na przygotowania do starcia z zimowa aurą. W miniony weekend w kotłowni wykonaliśmy fundament pod nowy kocioł CO który będzie ogrzewał pomieszczenia parowozowni. Instalacja będzie bazowała na nowym, zautomatyzowanym kotle na eko-groszek.

Przed nami jeszcze wykonanie wylewki, co zaplanowano na kolejny weekend. Przy okazji prac murarskich odkopaliśmy i oczyściliśmy studzienkę odwadniającą.

Ponadto postępują prace przy pługu który oczekuje obecnie na nowe ramy okienne.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w prace! 🙂

kreska

26.11.2017 – tablice informacyjne na stacji Rogów

W miniony weekend zamontowaliśmy ostatnie tablice informacyjne w obrębie dworca normalnotorowego. Tablica w przejściu podziemnym została sfinansowana przez PKP PLK S.A. i kieruje podróżnych w stronę stacji Rogów Osobowy Wąsk. oraz do Arboretum.

Tablica na budynku dworca została wspólnie sfinansowana przez FPKW i Arboretum, a zgody na montaż udzieliło PKP S.A. Tablica, podobnie jak w przejściu podziemnym, kieruje podróżnych w stronę stacji naszej kolei jak i w stronę Arboretum.

Dodatkowo, w poczekalni dworcowej, również za zgodą PKP S.A. umieściliśmy tablicę na plakaty naszej kolei.

Mamy nadzieję że tablice przyczynią się do poprawy informacji dla pasażerów przybywających do Rogowa koleją normalnotorową.