Archiwum aktualności:

Aktualności

kreska

19.05.2017 – naprawa parowozu Px48-1911

Przygotowania do powrotu pociągów parowych na Kolej Rogowską nabierają tempa! Na skutek wielu starań i prac m.in. naszej Fundacji udało się pomóc w znalezieniu środków na uruchomienie zabytkowej lokomotywy parowej. W projekt zaangażowały się m.in. Powiat Rawski, Gmina Rogów, Fundacja Grupy PKP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyjemnosią informujemy że w dniu dzisiejszym Powiat Rawski ogłosił przetarg na wykonanie naprawy głównej jednego z parowozów – Px48-1911. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie Powiatu Rawskiego – http://www.bip.powiatrawski.pl/redir,przetargi?zamowienie_publiczneID=277 Na podstronie dot. naszego taboru zamieszczony opis tej konkretnej maszyny – http://kolejrogowska.pl/?page_id=7093

px1911_pomalowany

Realizacja zadania polegającego na uruchomieniu zabytkowego parowozu pozwoli wznowić kursowanie wąskotorowych pociągów parowych będących przez wiele dziesięcioleci nieodłącznym elementem lokalnego krajobrazu kulturowego. Należy podkreślić że kolej, na której stacjonuje i użytkowany będzie zabytkowy parowóz, jest obecnie już ostatnią czynną koleją wąskotorową w województwie łódzkim.

kreska

07.05.2017 – roboty budowlane na st. Jeżów

Sezon ruszył już pełną parą. Pogoda, mimo że turystyce nie sprzyja, pozwala na prowadzenie robót budowlanych. Na stacji w Jeżowie, na wylanych w ubiegłym roku fundamentach zrobiliśmy już ceglane podmurówki pod budynki toalety i zaplecza gastronomicznego. Obiekty te w znaczący sposób poprawią standard obsługi naszych pasażerów. Mamy nadzieję że całość prac uda się sfinalizować jeszcze w tym sezonie.

kreska

19.04.2017 – Z ŁKA do Rogowa! Wspólna oferta z Arboretum i Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

Od 23 kwietnia pociągi ŁKA Sprinter relacji Łódź Fabr. – Warszawa Wsch. będą się zatrzymywać w Rogowie. ŁKA i partnerzy: Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała (KWRRB) oraz Arboretum w Rogowie przygotowali specjalną i bardzo atrakcyjną ofertę turystyczną. Pasażerowie ŁKA przyjeżdżający do Rogowa otrzymają zniżki:

na bilety na przejazd pociągami KWRRB:
trasa Rogów – Jeżów – Rogów:
normalny z 19 zł na 17 zł,
ulgowy z 14 zł na 12 zł.

na bilety do Arboretum:
wstęp i zwiedzanie samodzielne:
normalny z 10 zł na 7 zł,
ulgowy z 6 zł na 4 zł,
wstęp i zwiedzanie z przewodnikiem:
normalny z 14 zł na 10 zł,
ulgowy z 10 zł na 7 zł.

Wspólna oferta turystyczna została zaprezentowana w dniu 19.04.2017 r. na wspólnej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Bilety na przejazd pociągami KWRRB w promocyjnej cenie będzie można nabyć:

  • w kasach ŁKA na dworcu Łódź Fabr. (kartonikowe);
  • w kasie biletowej KWRRB na stacji Rogów Towarowy Wąsk. (kartonikowe);
  • u obsługi pociągu KWRRB (strefowe).

Szczegóły oferty znajdą Państwo w dziale Rozkład jazdy 2017.

kreska

11.04.2017 – Zaproszenie na dzień otwarty dla nowych wolontariuszy

Zapraszamy na dzień otwarty osoby które zastanawiają się nad dołączeniem do naszej grupy wolontariuszy. Spotkanie w ramach dnia otwartego odbędzie się w sobotę 22.04.2017.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Nasi dotychczasowi wolontariusze także będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z tematyką pełnienia obowiązków konduktora i kasjera w naszej kasie biletowej.
Wszystkich chętnych zapraszamy 🙂

kreska

23.02.2017, godz. 18:00 – zaproszenie na spotkanie w Muzeum Miasta Turku

Ponieważ na naszej kolei zgromadziliśmy wyjątkowy zbiór wagonów i lokomotyw a także innych kolejowych eksponatów z bardzo wielu wąskotorówek w Polsce z tym większą chęcią wspieramy wszelkie inicjatywy związane z dbaniem o historię kolei wąskotorowych prowadzone na terenie całego kraju.

Tym razem mamy przyjemność zaprosić do Muzeum Miasta Turku gdzie:
– w czwartek 23.02.2017 r.,
– o godz. 18:00,

odbędzie się spotkanie poświęcone historii Kolei Kalisko – Tureckiej.

Linia ta dotarła do Turku ponad 101 lat temu i stanowi element historii lokalnej. Przez wiele lat dobrze służyła mieszkańcom i turkowskim firmom. Warto zadbać aby ten element nie został zapomniany. Niewątpliwie przyczynią się do tego działania Muzeum Miasta Turku. Spotkanie poprowadzi Andrzej Tajchert – autor czterech książek i wielu artykułów na temat historii polskich wąskich torów, a także wieloletni wolontariusz i Prezes Zarządu FPKW w latach ubiegłych.

Serdecznie zapraszamy!