Archiwum aktualności:

Aktualności

kreska

09-10-12.2017 – prace zimowe

Zima coraz bliżej dlatego nie szczędzimy sił na przygotowania do starcia z zimowa aurą. W miniony weekend w kotłowni wykonaliśmy fundament pod nowy kocioł CO który będzie ogrzewał pomieszczenia parowozowni. Instalacja będzie bazowała na nowym, zautomatyzowanym kotle na eko-groszek.

Przed nami jeszcze wykonanie wylewki, co zaplanowano na kolejny weekend. Przy okazji prac murarskich odkopaliśmy i oczyściliśmy studzienkę odwadniającą.

Ponadto postępują prace przy pługu który oczekuje obecnie na nowe ramy okienne.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w prace! 🙂

kreska

26.11.2017 – tablice informacyjne na stacji Rogów

W miniony weekend zamontowaliśmy ostatnie tablice informacyjne w obrębie dworca normalnotorowego. Tablica w przejściu podziemnym została sfinansowana przez PKP PLK S.A. i kieruje podróżnych w stronę stacji Rogów Osobowy Wąsk. oraz do Arboretum.

Tablica na budynku dworca została wspólnie sfinansowana przez FPKW i Arboretum, a zgody na montaż udzieliło PKP S.A. Tablica, podobnie jak w przejściu podziemnym, kieruje podróżnych w stronę stacji naszej kolei jak i w stronę Arboretum.

Dodatkowo, w poczekalni dworcowej, również za zgodą PKP S.A. umieściliśmy tablicę na plakaty naszej kolei.

Mamy nadzieję że tablice przyczynią się do poprawy informacji dla pasażerów przybywających do Rogowa koleją normalnotorową.

kreska

25.11.2017 – „Na Muzyce w Wilkowicach”

W sobotę odbyła się prezentacja kolejnego produktu Wsi Różanej – Wilkowic pn. „Na Muzyce w Wilkowicach”. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy przed mieszkańcami i przedstawicielami samorządów historię i dzień dzisiejszy naszej zabytkowej kolei.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie, a Wilkowiczanom życzymy wielu turystów.

kreska

25.11.2017 – Święto Kolejarza

kreska

20.11.2017 – powołanie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Brzezińska”

Z przyjemnością informujemy że w poniedziałek 20 listopada 2017 r. podmioty turystyczne oraz osoby zajmujące się turystyką działające na Ziemi Brzezińskiej powołały do życia Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Brzezińska”. Stowarzyszenie zajmie się koordynacją działań branży turystycznej w regionie.

Co ważne, mamy swojego przedstawiciela w Zarządzie nowej organizacji. W Zarządzie nowej organizacji zasiadają:
Prezes Zarządu – pan Wojciech Węgrzynowski, Park Rozrywki Kołacinek
Wiceprezes Zarządu – pani Agnieszka Kostrzewska, Strefa Rowerowa Brzeziny
Członek Zarządu – pan Zbigniew Bator, Zalew Batorówka
Członek Zarządu – pan Adam Wawrzyniak, Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
Członek Zarządu – pan Bartłomiej Lipski.

Po rejestracji stowarzyszenia każda osoba fizyczna lub prawna, zainteresowana członkostwem, będzie mogła przystąpić do tej organizacji.