Archiwum aktualności:

Aktualności

kreska

19.04.2017 – Z ŁKA do Rogowa!!! Wspólna oferta z Arboretum i Łódzką Koleją Aglomeracyjną

Od 23 kwietnia pociągi ŁKA Sprinter relacji Łódź Fabryczna Warszawa Wschodnia będą się zatrzymywać w Rogowie. ŁKA i partnerzy: Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała (KWRRB) oraz Arboretum w Rogowie przygotowała specjalną i bardzo atrakcyjną ofertę turystyczną. Pasażerowie ŁKA otrzymają zniżki na bilety do Arboretum (normalny z 10 zł na 7 zł, ulgowy z 6 zł na 4 zł, a zwiedzanie z przewodnikiem z normalny 14 zł na 10 zł, ulgowy z 10 zł na 7 zł) i na przejazd Koleją Wąskotorową (normalny z 19 zł na 17 zł i ulgowy z 14 zł na 12 zł).

Specjalne bilety promocyjne będzie można nabyć w kasie ŁKA na dworcu Łódź Fabryczna, a także w kasie biletowej na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy!!!

kreska

11.04.2017 – Zaproszenie na dzień otwarty dla nowych wolontariuszy

Zapraszamy na dzień otwarty osoby które zastanawiają się nad dołączeniem do naszej grupy wolontariuszy. Spotkanie w ramach dnia otwartego odbędzie się w sobotę 22.04.2017.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Nasi dotychczasowi wolontariusze także będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z tematyką pełnienia obowiązków konduktora i kasjera w naszej kasie biletowej.
Wszystkich chętnych zapraszamy 🙂

kreska

23.02.2017, godz. 18:00 – zaproszenie na spotkanie w Muzeum Miasta Turku

Ponieważ na naszej kolei zgromadziliśmy wyjątkowy zbiór wagonów i lokomotyw a także innych kolejowych eksponatów z bardzo wielu wąskotorówek w Polsce z tym większą chęcią wspieramy wszelkie inicjatywy związane z dbaniem o historię kolei wąskotorowych prowadzone na terenie całego kraju.

Tym razem mamy przyjemność zaprosić do Muzeum Miasta Turku gdzie:
– w czwartek 23.02.2017 r.,
– o godz. 18:00,

odbędzie się spotkanie poświęcone historii Kolei Kalisko – Tureckiej.

Linia ta dotarła do Turku ponad 101 lat temu i stanowi element historii lokalnej. Przez wiele lat dobrze służyła mieszkańcom i turkowskim firmom. Warto zadbać aby ten element nie został zapomniany. Niewątpliwie przyczynią się do tego działania Muzeum Miasta Turku. Spotkanie poprowadzi Andrzej Tajchert – autor czterech książek i wielu artykułów na temat historii polskich wąskich torów, a także wieloletni wolontariusz i Prezes Zarządu FPKW w latach ubiegłych.

Serdecznie zapraszamy!

kreska

22.01.2017 – Zimowe Kursy za nami!

Dawno nic na naszej kolejkowej stronie się nie działo…. ale to wyłącznie dlatego, że niemal każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na przygotowanie pierwszych od lat zimowych pociągów na naszej Kolei. Wiele prac zostało włożone przede wszystkim w przygotowanie szlaku po opadach śniegu, jak i na przygotowanie do jazd głównego bohatera zimowych kursów – naszego pługu odśnieżnego!

Nowinką na naszej Kolei był system rezerwacji biletów, za którego koordynowanie serdecznie dziękujemy kol. Bartkowi. Dzięki niemu, każdy pasażer miał zagwarantowane miejsce siedzące w ogrzewanym wagonie, jak również otrzymał poczęstunek w trakcie postoju w Jeżowie.

Dopisali zarówno pasażerowie…

…jak i piękna zimowa aura, w której to nasz zabytkowy skład świetnie się prezentował

Nasze zimowe pociągi nie wyruszyłyby na szlak bez zaangażowania wolontariuszy, którym należą się gorące podziękowania 🙂

Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim naszym pasażerom za przybycie i zapraszamy na regularne kursy już od kwietnia 🙂

kreska

19.12.2016 Prezent od firmy STIGAL

Dzięki uprzejmości firmy STIGAL z Legnicy naszą kolej odwiedził Mikołaj, od którego dostaliśmy świąteczny prezent. Są to wycięte w technologii CNC metalowe elementy do powstającej według projektu naszych wolontariuszy maszyny do drukowania biletów systemu Endmondsona, szerzej znanych jako „bilety kartonikowe”. Maszyna jest wzorowana na oryginalnych prasach drukarskich pracujących kiedyś w drukarniach kolejowych. Gdy będzie już gotowa umożliwi znaczące ułatwienie i przyspieszenie produkcji naszych biletów.


fot. STIGAL

Mikołaj uchylił także rąbka tajemnicy i pokazał na filmie jak działa jego fabryka w której wykonano dla nas prezent:

Dziękujemy za wsparcie 🙂