Dojazd

Do głównej stacji kolejki – Rogów Towarowy Wąskotorowy można dotrzeć zarówno samochodem jak i pociągiem.

kreska

Współrzędne geograficzne st. Rogów Towarowy Wąsk. N: 51° 48′ 48″ E: 19° 52′ 52″

kreska

Dojazd do stacji Rogów Towarowy Wąsk. od DK 72.

dojazd Rogówkreska

samochodem z twojego domu

W okienku pod mapą wpisz swój adres i wciśnij przycisk „Get directions”.

samochodem z Łodzi (ok. 30 min.)

Szosą nr 72 w kierunku Rawy Mazowieckiej. Za miejscowością Rogów, zaraz po przecięciu przejazdu kolejowego z zaporami należy skręcić w lewo (drogowskaz Rogów Stacja).

samochodem z Warszawy A2 (ok. 1 h 10 min)

Z Warszawy wyjeżdżamy autostrada A2 na Poznań, jedziemy ok. 35 minut do skrętu na Brzeziny w Łyszkowicach, następnie droga nr 704 w kierunku Brzezin aż do miejscowości Kołacin, gdzie należy skręcić ostro w lewo w drogę lokalna przez miejscowości Kobylin i Stefanów. Za Stefanowem (przed lasem) skret w prawo prowadzi do Rogowa.

Mapka dojazdu z autostrady A2 do Rogowa:

samochodem z Warszawy S8 (ok. 1 h 15 min)

Trasą katowicką do Rawy i dalej w prawo szosą nr 72 na Łódź; Za miejscowością Jeżów po wyjechaniu z lasu, minięciu elewatora zbożowego (po  prawej stronie) i przecięciu przejazdu kolejowego bez zapór i przed wjazdem na wiadukt należy skręcić w prawo. Tuż przed następnym przejazdem z zaporami należy skręci jeszcze raz w prawo. Po kilkuset metrach dojedziemy do naszej stacji.

mapka_samochod

kreska

pociągiem

stacja PKP Rogów leży na linii Warszawa – Łódź, jadąc od Łodzi jest to druga stacja za Koluszkami. W Rogowie zatrzymują się wszystkie pociągi osobowe spółki Przewozy Regionalne i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej kursujące na trasie Łódź – Skierniewice.

Dzięki porozumieniu z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, w Rogowie zatrzymują się wszystkie pociągi ŁKA Sprinter kursujące na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Umożliwi to pasażerom zarówno z Łodzi, jak i stolicy wygodny dojazd na pociągi wąskotorowe. Stacja kolejki znajduje się na przeciwko dworca normalnotorowego. Pasażerowie, którzy zdecydują się na tę opcję przyjazdu, mogą skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej ŁKA + FPKW.

Przed podróżą sprawdź połączenie kolejowe z Rogowem w INTERNETOWYM ROZKŁADZIE PKP

mapka_pociagkreska

autobusem

W Rogowie zatrzymują się autobusy kursujące z Dworca PKS Północnego w Łodzi do Rawy Mazowieckiej. Przystanek znajduje się tuż za przejazdem kolejowym. Następnie należy kierować się około 5 min wzdłuż ulicy Dworcowej, gdzie po prawej stronie ujrzą państwo teren stacji Rogów Towarowy Wąsk. Rozkład znajdą państwo na stronie PKS Łódź.

kreska

 

teren Rogowa

Dla Państwa wygody zamieszczamy także uproszczoną mapkę tej części Rogowa w której znajduje się kolejka, wraz z naniesionymi charakterystycznymi punktami orientacyjnymi.

mapakreska