Archiwum aktualności:

kreska

24.05.2018 – Trwają naprawy…

Na naszej kolei prace remontowe idą pełną parą. I to zarówno przy taborze jak i przy infrastrukturze. Postępują prace przy kompleksowym remoncie naszej lokomotywy Lyd1-204 nazywanej „Lydką”. Poniżej klapy przedziału maszynowego po piaskowaniu:

Niezależnie od tego trwa naprawa główna najważniejszego odcinka torów na stacji Rogów Towarowy Wąsk. – południowej głowicy rozjazdowej. Pracami objęty jest odcinek ponad 100 m toru w tym aż 4 rozjazdów. To największe tego typu prace rozjazdowe w historii FPKW.

W ramach prac zostaną wymienione wszystkie podrozjazdnice a także zostanie zastosowana nowa podsypka. Przeprowadzenie tych robót pozwoli trwale zabezpieczyć możliwość kursowania pociągów przez to miejsce na długie lata.

kreska

23.05.2018 – Łodzią po regionie, słów kilka o wąskich torach w łódzkiem

W środę 23 maja 2018 r., w łódzkim programie „Łodzią po regionie”, odbyła się krótka rozmowa na temat wąskotorówek w łódzkiem. Te kilka minut dyskusji w żaden sposób nie jest w stanie wyczerpać tematu, niemniej zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem. Program do obejrzenia pod linkiem: TVP3 ŁÓDŹ (od min 00:16:43).

kreska

13.05.2018 – kolejna niedziela z planowymi kursami do Jeżowa

Cytując słowa Mickiewicza:

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,

Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,

Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, (…)

fot. Damian Stachowski

Nasza lokomotywa Lyd1-215 pośród bujnie kwitnącego teraz rzepaku:

fot. Emil Domińczak

Dziękujemy za nadesłane zdjęcie 🙂

fot. Damian Stachowski

Każdego, kto chciałby pośród pół otaczających nasz szlak poczuć klimat Stepów Akermańskich zapraszamy już w najbliższą niedzielę!

kreska

29.04.2018 – początek majowego weekendu

W pierwszą niedzielę długiego majowego weekendu na szlak wyruszył nasz pociąg:

Na naszej lokomotywie uzupełniliśmy jej oznaczenia, teraz jej wygląd w pełni już odpowiada historycznemu z lat 80. XX w.

Zapraszamy na przejazdy w kolejne dni: 1, 2, 3 maja i w niedzielę 6 maja.

A kilka dni wcześniej wycieczka klasy maturalnej dwóch naszych wolontariuszy przemierzyła nasz szlak do Jeżowa składem idealnie odzwierciedlającym te, które można było niegdyś spotkać na wąskotorowych liniach PKP 🙂