Archiwum aktualności:

kreska

19.05.2017 – naprawa parowozu Px48-1911

Przygotowania do powrotu pociągów parowych na Kolej Rogowską nabierają tempa! Na skutek wielu starań i prac m.in. naszej Fundacji udało się pomóc w znalezieniu środków na uruchomienie zabytkowej lokomotywy parowej. W projekt zaangażowały się m.in. Powiat Rawski, Gmina Rogów, Fundacja Grupy PKP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyjemnosią informujemy że w dniu dzisiejszym Powiat Rawski ogłosił przetarg na wykonanie naprawy głównej jednego z parowozów – Px48-1911. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie Powiatu Rawskiego – http://www.bip.powiatrawski.pl/redir,przetargi?zamowienie_publiczneID=277 Na podstronie dot. naszego taboru zamieszczony opis tej konkretnej maszyny – http://kolejrogowska.pl/?page_id=7093

px1911_pomalowany

Realizacja zadania polegającego na uruchomieniu zabytkowego parowozu pozwoli wznowić kursowanie wąskotorowych pociągów parowych będących przez wiele dziesięcioleci nieodłącznym elementem lokalnego krajobrazu kulturowego. Należy podkreślić że kolej, na której stacjonuje i użytkowany będzie zabytkowy parowóz, jest obecnie już ostatnią czynną koleją wąskotorową w województwie łódzkim.

kreska

07.05.2017 – roboty budowlane na st. Jeżów

Sezon ruszył już pełną parą. Pogoda, mimo że turystyce nie sprzyja, pozwala na prowadzenie robót budowlanych. Na stacji w Jeżowie, na wylanych w ubiegłym roku fundamentach zrobiliśmy już ceglane podmurówki pod budynki toalety i zaplecza gastronomicznego. Obiekty te w znaczący sposób poprawią standard obsługi naszych pasażerów. Mamy nadzieję że całość prac uda się sfinalizować jeszcze w tym sezonie.