Archiwum aktualności:

kreska

16-17.05.2015 – 6. Kolejowa Noc Muzeów

W nocy z 16 na 17 maja odbyła się kolejna, już 6, edycja „Kolejowej Nocy Muzeów”. W tym roku pociągi pojechały dalej niż poprzednio i dotarły aż do Rawy Mazowieckiej, umożliwiając tym samym wygodny dojazd do Rogowa mieszkańcom tego miasta jak i innych miejscowości położonych wzdłuż trasy pociągu.

0006

Z przejażdżki oraz zwiedzania skorzystało także wielu mieszkańców Rogowa jak i osoby, które przyjechały do nas z trochę dalszych stron swoimi samochodami.
Kolejnym nowym elementem tegorocznego wydarzenia było zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna działającego przy rogowskim Arboretum.

Muzeum
fot. MLiD

Organizowane przez nas „Kolejowe Noce Muzeów” cieszą się niezmiennie ogromnym powodzeniem, co i w tym roku pokazała niemal 100% frekwencja w naszym 6-wagonowym pociągu.

0049

0044

Zapraszamy również do obejrzenia poniższej galerii obrazującej przebieg całego wydarzenia. Autorem wszystkich zdjęć jest Łukasz Kołczyk.

kreska

12.05.2015 Zapraszamy na Noc Muzeów

Już w najbliższą sobotę 16 maja Kolej Wąskotorowa Rogów -Rawa – Biała wspólnie z Gminą Rogów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Kolejowej Nocy Muzeów. W tym roku  przygotowaliśmy z okazji tej ogólnopolskiej akcji szereg atrakcji dla mieszkańców Rawy i okolic.  Na osoby które zdecydują się na udział w tym wydarzeniu o godzinie 19 będzie czekał na stacji w Rawie Mazowieckiej pociąg specjalny.

Noc Muzeów 1

Będzie to wyjątkowa okazja do pokonania szlaku Rawa – Rogów w niepowtarzalnej nocnej atmosferze, która będzie przywoływała klimat pociągów kursujących na tej trasie w latach 70. i 80. W programie imprezy znajdzie się m.in zwiedzanie z przewodnikiem stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy i zgromadzonej tam kolekcji taboru oraz izby muzealnej.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli zwiedzić również rogowskie Muzeum Lasu i Drewna. To należące do SGGW muzeum w swych zbiorach posiada unikalne zbiory zoologiczne oraz botaniczne obrazujące życie naszych lasów. Każdego przyrodnika zainteresuje kolekcja szyszek drzew z całego świata czy wypreparowane okazy ptaków, w tym gatunków drapieżnych.

Muzeum

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa Biała to obecnie najdłuższa czynna wąskotorówka w Polsce. Od ponad 10 lat tą zabytkową linią opiekuje się Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych. Dba o właściwy stan infrastruktury, gromadzi i remontuje zabytkowy tabor odtwarzając jego historyczny wygląd a także prowadzi ruch pociągów.  Wyjazd ze stacji w Rawie o godzinie 19, powrót o godzinie 23.31, natomiast wszystkich, pragnących rozpocząć podróż w Rogowie, zapraszamy o godzinie 20 na teren stacji Rogów Towarowy Wąsk.

przy Px48

Bilety w promocyjnej cenie do nabycia w pociągu u konduktora, cena biletu w dwie strony 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy). Szczegóły na Kolejowa Noc Muzeów

kreska

01-03.05.2015 – Kursy majówkowe

W pierwszy weekend majowy naszą kolej odwiedziło kilkuset turystów. Doskonała pogoda i weekendowe nastroje sprawiły że przejazdy zabytkowymi pociągami cieszyły się dużą popularnością i były świetną formą rekreacji. Najbliższe kursy już w niedzielę 10 maja 2015 r.!

Poniżej zamieściliśmy kilka zdjęć z majówki.

Rogów_03.05.2015

Przez peron st. Rogów Towarowy Wąsk. cały czas przewijali się turyści.

Jeżów_03.05.2015

Stacja w Jeżowie.

Jeżów_03.05.2015 (sklep)

Stoisko z miejscowymi kiełbaskami cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Jeżów_03.05.2015 (ognisko)

Przy ognisku cały czas biwakowali zadowoleni pasażerowie.

Jeżów_03.05.2015 (Lxd2)

Manewry na st. Jeżów.