Archiwum aktualności:

kreska

25.04.2015 – pierwszy dzień kursów rozkładowych

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w tym roku w trasę wyruszyły pociągi rozkładowe. Łącznie na szlak wyprawiono 3 pary pociągów – jeden do Jeżowa oraz dwa do Rawy Mazowieckiej. Wszystkie połączenia cieszyły się popularnością turystów.

Kolejne kursy już jutro. Zapraszamy! Szczegółowy rozkład w dziale Rozkład jazdy.

Uwaga, w dniu 26.04.2015 roku, z przyczyn niezależnych od naszej kolei, stoisko gastronomiczne na stacji w Jeżowie będzie nieczynne. Wyjątkowo prosimy o zabranie prowiantu ogniskowego ze sobą.

kreska

19.04.2015 – Prace w Rogowie

Po zeszłotygodniowej akcji na szlaku nadszedł czas na kolejne prace na głównej stacji naszej kolei, jaką jest Rogów Towarowy Wąskotorowy. Nasi wolontariusze rozpoczęli sprzątanie i oczyszczanie części towarowej stacji, która niegdyś służyła pociągom normalnotorowym przy przeładunku towarów do pociągów wąskotorowych.Tomek i Edek

Na poniższych zdjęciach porównanie stanu sprzed…

Przed pracami

… i po działaniach naszych wolontariuszy. Tory normalne ponownie wyglądają jakby zaraz miał po nich przejechać pociąg.

Po pracach

Oprócz prac porządkowych cały czas trwają pracę przy WC dla turystów i łaźni dla pracowników i wolontariuszy. Trwa układanie ostatnich instalacji, a także rozpoczął się montaż kafelków.

DSC_0402

Przypominamy, że start sezonu już w najbliższą sobotę na Święto Wiosny. Serdecznie zapraszamy!!!

kreska

18.04.2015 – rozkłady już na stacjach

W sobotę w ramach przygotowań do pierwszego dnia kursowania na stacjach i przystankach nasi wolontariusze rozwiesili rozkłady jazdy pociągów. Zapraszamy na przejazdy już 25.04.2015 r.!

rozkład w Głuchowie

kreska

15.04.2015 – wieczór autorski w Rawie Mazowieckiej

W miniony wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej obyło się spotkanie z dwoma współautorami wydanej niedawno książki „Kolej wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała” – Andrzejem Tajchertem i Adamem Wawrzyniakiem. Na spotkanie przybyli mieszkańcy Rawy Mazowieckiej i okolic, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka – Pan Dariusz Misztal, Dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej – Pan Ireneusz Błądek, a także członkowie Bialskiego Stowarzyszenia Historycznego z Białej Rawskiej.

wieczór autorski 14.04.2015 Rawa Maz.

W trakcie spotkania zaprezentowano kulisy powstania samej książki, 100-letnią historię Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, a także współczesność najdłuższej dziś w Polsce, wciąż czynnej linii wąskotorowej. Po przygotowanej prezentacji odbyła się ciekawa dyskusja z mieszkańcami.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej, za ciepłe przyjęcie i organizację wieczoru.

kreska

10-12.04.2015 – pracowity weekend

Przez ostatnie dni sporo się działo na naszej kolei. Zintensyfikowaliśmy prace infrastrukturalne. Część materiałów sfinansowało Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie!

Aby lepiej wykorzystać weekend postanowiliśmy go nieco wydłużyć i zacząć już od piątkowego poranka wymianą podkładów. Miejsce prac było zlokalizowane blisko naszej początkowej stacji, jeszcze w samym Rogowie –  przy przejeździe z drogą nr 72. Przez cały dzień udało się wymienić i podbić 18 podkładów.

DSCF0666_1

W sobotę naprawiono przepust tuż za miejscowością Zawady (km 23,5) Tego dnia pojechał z nami cięższy skład zestawiony z lokomotywy Lyd1, węglarki załadowanej 10 tonami tłucznia kolejowego, drugiej węglarki z 10 tonami pospółki oraz drezyny motorowej Wmc009, która wiozła narzędzia.

Przepust (1)

W celu przeprowadzenia  naprawy zabraliśmy także nową rurę przepustową z tworzywa sztucznego, o specjalnej karbowanej konstrukcji zwiększającej jej wytrzymałość.

Przepust (3)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Finalny efekt prac:

Przepust (31)

Poniżej galeria, gdzie można zobaczyć wiecej zdjęć z tych prac. Wszystkim zaangażowanym w prace serdecznie dziękujemy!

kreska

09.04.2015 – Zaproszenie na wieczór autorski

wieczór autorski Rawa Maz

kreska

09.04.2015 – prace remontowe przy umywalni i WC dla pasażerów

Przygotowania do sezonu trwają w najlepsze. Niezależnie od prac przy taborze i torach, na stacji Rogów Towarowy Wąsk. powoli posuwa się także remont łaźni dla pracowników i wolontariuszy oraz i kabin WC dla pasażerów. W mijającym tygodniu ukończono ściany i rozpoczęto tynkowanie.

W nowej umywalni wymieniamy wszystkie instalacje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W kabinach WC dla pasażerów zostaną zamontowane nowe toalety i pozostałe wyposażenie. W związku z prorodzinną polityką naszej kolei jedna z kabin zostanie wyposażona w przewijak dla niemowląt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poprzedni weekend w ścianach została ułożona nowa instalacja wodna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wymieniane sa także wszystkie elementy instalacji elektrycznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystkim zaangażowanym w prace serdecznie dziękujemy :)

 

kreska

02.04.2015 – porządki przed sezonem

RgTW - peron we mgle

Mimo że sama kolej może sprawiać wrażenie uśpionej to prace porządkowe trwają w najlepsze! 🙂

Mag No. 1 - porządki

Po zimie oczyściliśmy m.in. brukowane dojście do izby muzealnej Magazyn No. 1.

RgTW - letniak w remoncie

Kończone są także prace przy remoncie wagonu letniego. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na poświąteczny weekend 11-12.04.2015 r. Osoby które jeszcze z nami nie współpracowały prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: wolontariat@kolejrogowska.pl