Archiwum aktualności:

kreska

2015 – Monografia na stulecie Kolei Waskotorowej Rogów – Rawa – Biała

Z okazji nadchodzącego 100-lecia naszej kolei opublikowaliśmy jej monografię –  jak na stulatkę trzyma się nieźle 🙂

Książkę można kupić na stronach Wydawnictwa, w sezonie 2015 będzie też dostępna na stacjach w Rogowie i Jeżowie.

ksiazka

kreska

Książka o Kolei Rogowskiej – zapowiedź

16 grudnia 2014 r. ma się ukazać książka o Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. W oczekiwaniu na nią na stronie fpkw.org w zakładce Reportaże publikujemy zdjęcia, dla których w książce miejsca nie starczyło …  tak jak dla tego zdjęcia zrobionego w dniu wstąpienia Polski do UE:

R 14

kreska

05.12.2014 – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim tym których społeczne starania przyczyniają się do utrzymania i rozwoju naszej zabytkowej kolei, wiele satysfakcji z efektów prowadzonych prac oraz dalszej motywacji :).
W tym roku mija już 13 lat odkąd tworzona przez nas fundacja opiekuje się Koleją Rogowską. Przez cały ten czas przez nasze szeregi przewinęło się wiele osób które miały bezpośredni wpływ na osiągnięte dotychczas efekty. Na przestrzeni ostatnich lat zostaliśmy ostatnią czynną koleją wąskotorową na Ziemi Łódzkiej a także najdłuższą czynną linią wąskotorową w Polsce. Wasza determinacja i zaangażowanie przyczyniają się do utrzymania tej historycznej kolei jako wciąż czynnej. Wszystkim Wam dziękujemy za dotychczasową pomoc oraz prosimy dalsze wsparcie!

Zarząd FPKW

 

kreska

29-30.11.2014 Nowe przyłącze elektryczne BD i naprawiona węglarka

W miniony weekend wreszcie udało się sfinalizować prace mające na celu podłączenie nowego przyłącza elektrycznego do tak zwanego „Białego Domku”, czyli zaplecza socjalnego dla wolontariuszy. Poprzedni kabel łączący halę z „BD” uległ uszkodzeniu przez co dochodziła do niego tylko jedna faza. Prowadzone prace ujawniły także konieczność przeprowadzenia naprawy tynku na elewacji, co widać na poniższym zdjęciu.

2014-11-29 14.57.54

Skończyliśmy także doraźną naprawę węglarki nr 959 pochodzącej z kolei Cukrowni Kruszwica. Wagon wymagał uzupełnienia szalowania ścian oraz przeglądu i uzupełnienia drobnych części układu biegowego. Już niebawem znajdzie zatrudnienie przy naprawie szlaku – będą w nim przewożone kruszywa.

2014-11-29 14.38.13