Archiwum aktualności:

kreska

22.03.2014 – prace przy letniaku i Wls40

W minioną sobotę prace skupiły się na letniaku oraz ostoi lokomotywy Wls40. Kolega Kamil skończył czyszczenie i malowanie farbą podkładową boków ostoi lokomotywy.

W ciągu ubiegłego tygodnia zakończono spawanie szkieletu ścian, wypiaskowano i pomalowano wagon podkładem akrylowym. W ramach sobotnich prac przy letniaku zbudowaliśmy m.in nowe barierki pomostu. Są one wzorowane na rozwiązaniach przedwojennych.

Kolega Michał zajął się zaszpachlowaniem nierówności ostoi.

Poza tym Grzesiek z Michałem przeprowadzili tajną naradę techniczną dotyczącą dalszych ruchów przy remoncie 🙂

kreska

Zapowiedzi ;)

Na stronie wydawnictwa Eurosprinter ukazała się właśnie zapowiedź wydania książki o naszej kolei. Planowany termin wydania –  lato 2014.  Materiały do niej zbieramy od wielu lat, jednak jest ich bardzo mało. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą i apelem o kontakt jeśli jesteście Państwo w posiadaniu jakichkolwiek dokumentów lub zdjęć sprzed 1999 roku z Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała!

Z góry dziękujemy! Autorzy

kwrbb_zapowiedz

kreska

15.03.2014 – Prace na stacji

W sobotę w związku z nieprzychylną pogodą zdecydowaliśmy się odwołać wcześniej zaplanowaną akcję „Krzakobrania” i popracować na stacji. Prace przebiegały pod znakiem pneumatyki.

W remontowanym letniaku zaczęliśmy układać nową instalację hamulca zespolonego.

Letniak pneumatyka

Drugim frontem robót był montaż instalacji sprężonego powietrza w parowozowni, którą postanowiliśmy rozprowadzić po hali w celu wygodniejszego korzystania z narzędzi pneumatycznych.

Warto tu nadmienić że niedawno nasz warsztat wzbogacił się o agregat sprężarkowy, który mogliśmy kupić dzięki przekazanej specjalnie na ten cel darowiźnie – darczyńcy serdecznie dziękujemy! Sama sprężarka także jest ciekawa gdyż, jest to urządzenie stosowane na dobrze wszystkim znanych jednostkach EN57.

spręzarka

Nowa instalacja to ta rura w lewym górnym rogu zdjęcia:

rozprowadzenie powietrza 1

Podłączyć się do niej będzie na razie można przy dwojgu z wrót naszej hali (stanowiska 2 i 3). Docelowo instalacja będzie jeszcze rozbudowana.

rozprowadzenie powietrza 2

kreska

PONSZ w Rogowie!

Z okazji hmmdziesiątych urodzin Kolegi MZ zupełnie niespodziewanie w trasę wyprawiony został Pociąg Nadzwyczajny Specjalnego Znaczenia 😉

40_01

.. do stacji Jeżów, gdzie odbyła się główna część uroczystych kolej(k)owych urodzin!

40_02

kreska

02.03.2014 – Krzakobranie

W pierwszą niedzielę marca miało miejsce pierwsze w tym roku Krzakobranie

krzaki01

Poza wycinaniem zieleni odkopaliśmy też kawałek toru oblotowego w Białej Rawskiej.

krzaki02

krzaki03

krzaki Biała Rawska odkopywanie

Całą wyprawę dobrze pokazuje film zrealizowany przez jednego z wolontariuszy:

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pracach tego dnia. Zapraszamy jednocześnie wszystkich sympatyków do udziału w kolejnych pracach na szlaku Kolei Rogowskiej. Będziemy o nich informować między innymi na naszym Facebook’owym profilu.

foto: Maria Magdalena C.

video: Paweł K.