Archiwum aktualności:

kreska

31.08.2013 – drezyną na krzaki

W minioną sobotę silna ekipa wolontariuszy FPKW pracowała na szlaku przy wycince krzaków na odcinku Pągów – Podskarbice.

Prowadzone prace mają na celu oczyszczenie szlaku przed najbliższymi Pociągami do Zabytków.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w pracach!

kreska

28.08.2013 – Dożynki w obiektywie

Szanowni Pasażerowie, Turyści i Sympatycy naszej kolei!

Zachęcamy do wysyłania na adres biuro@kolejrogowska.pl Waszych zdjęć z pociągami KWRRB podczas ostatnich Dożynek Wojewódzkich w Białej Rawskiej. Najciekawsze, wraz z podaniem autora, zostaną opublikowane na naszej stronie i profilu FB, oraz na stronie i profilu FB Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Prosimy o przesyłanie zdjęć do dnia 3 września 2013.

kreska

25.08.2013 Dożynki Wojewódzkie w Białej Rawskiej

Z okazji tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Białej Rawskiej uruchomiliśmy 3 pary pociągów między Rawą Mazowiecką a Białą Rawską. Były one obsługiwane składem Lxd2 z 3 wagonami rumuńskimi i polskim typu 1Aw:

Dworzec w Rawie znów ożył jak przed laty:

Podczas jednego z postojów na stacji w Białej:

Na zdjęciach co prawda tego nie widać, ale z kolejki skorzystało ponad 900 pasażerów. Po prostu mogliśmy je robić tylko w tych spokojniejszych chwilach 😉

Uruchomienie pociągów było możliwe tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy zarówno na etapie przygotowań szlaku i składu, jak samej obsługi. Nieoceniona była także pomoc Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Wszystkim gorąco dziękujemy! 🙂

kreska

10.08.2013 – naprawa toru w okolicach Rawy Mazowieckiej

W minioną sobotę prace skupiły się na robotach torowych. Przez cały dzień 9-cio osobowa ekipa torowa pracowała przy wymianie podkładów oraz uzupełnianiu przed miesiącem ukradzionych przytwierdzeń na leśnym odcinku między Rawą Mazowiecką a Podskarbicami (km 34 trasy).

Uzupełnione przytwierdzenia zostały oznaczone farbą.

Ponadto w drugiej połowie dnia ta sama ekipa wymieniała podkłady i usuwała wyboczenie w torze przed mostem na Rawce (km 31,5 trasy).

Ciężkie prace torowe trwały ponad 12 godzin i zakończyły się po zmroku. W torach pracowali: Michał C., Agnieszka D., Grzesiek F., Tomek K., Radek M., Tomek P., Kamil P., Adam W., Wujo W. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!