Archiwum aktualności:

kreska

14-21.04.2012 – w Rogowie trwają prace na wielu frontach

Chyba najbardziej spektakularny był rozładunek pudła wagonu osobowego, który miał miejsce 21 kwietnia.

Ten zabytkowy wagon został wyprodukowany w 1904 r. we wrocławskiej fabryce Hofmann dla Kolei Gdańskich (WKAG) gdzie nadano mu nr 15. Po wojnie otrzymał numer inwentarzowy PKP 1130 i serię C później zastąpioną symbolem Bhi. Wycofano go z ruchu w 1964 r., później przez pół wieku był używany jako komórka w Marezie koło Kwidzyna.

Dzięki użyciu transportera już bezpośrednio po rozładunku wagonem tym znów można było odbyć podróż niemal jak za dawnych lat 😉

Już następnego dnia po przybyciu wagon został wstępnie odmalowany w historycznych barwach.

Dzięki mobilizacji naszych wolontariuszy udało się wymienić kompletnie spróchniałe podrozjazdnice w rozjeździe nr 4 na stacji Rogów Towarowy poprawiając niweletę w planie i profilu.

W ramach przygotowań do częściowej wymiany starych zniszczonych żelbetowych słupów na nowe drewniane prowadziliśmy demontaż powieszonych na nich latarń, izolatorów i linii zasilającej.

Ponadto w ramach prac przy remoncie naszej lokomotywki Wls40 i demontażu jej podzespołów dokonaliśmy przykrego odkrycia – jej resory piórowe są połamane. Zatem poszukujemy teraz nowych resorów – np. pochodzących z innej nieczynnej lokomotywy tego typu… Za wszelką pomoc w poszukiwaniach będziemy niezwykle wdzięczni.

Ponadto w sobotę w naszej izbie muzealnej odbyło się szkolenie wolontariuszy z podstaw BHP i zasady działania hamulca zespolonego, podziękowania dla naszych instruktorów: Edka i Grześka 🙂

Znalazła się także chwila na wspólne grupowe zdjęcie.

Wszystkim zaangażowanym w nasze prace gorąco dziękujemy 🙂

kreska

23.04.2012 – ZAPROSZENIE

Zapraszamy na inaugurację sezonu 2012!

Szczegóły w dziale Rozkład Jazdy.