Archiwum aktualności:

kreska

23.07.2011 – Lxd2 – przegląd silnika

Raz na pewien czas każdy silnik wymaga odrobiny troski… zatem silnik od lokomotywy Lxd2-265 doczekał się wymiany oleju i filtrów.

Filtry przygotowane do montażu

Zaś skoro nowy olej i nowe filtry, to i nowe uszczelki. Zaś jak nowe uszczelki to najlepiej z firmy Mascort, która kolejny raz wsparła nas bezpłatnie dostarczając komplet uszczelnień.

kreska

16-17.07.2011 – prace przy 3Aw i rogatka mechaniczna

W miniony weekend przyspieszyły prace przy realizacji projektu 3Aw. Wykonanaliśmy nowe mostki przejściowe wraz z mocowaniami.

foto. T. Konieczny

Zawiasy mostków przejściowych miały w wagonach 3Aw bardzo charakterystyczny kształt. Udało nam się odtworzyć te detale zgodnie z oryginałem co zajęło sporo czasu i wymagało wykorzystania do wycinania stali technik laserowych 🙂

foto. T. Konieczny

Efekt końcowy robi wrażenie 🙂

foto. T. Konieczny

Ponadto udało się też uzupełnić większość słupków szkieletu.

foto. T. Konieczny

foto. T. Konieczny

Poza pracami przy wagonie 3Aw kolega Janusz zajął się uruchamianiem mechanizmu rogatki mechanicznej którą otrzymaliśmy z jednej z nieużywanych warszawskich bocznic. Przy okazji dziękujemy Piotrkowi, Jackowi i Konradowi za przeprowadzenie trudnej i długotrwałej operacji przewiezienia rogatki do Rogowa!

kreska

11.07.2011 – 3Aw w Rynku Kolejowym!

Na stronach Rynku Kolejowego:
http://www.rynek-kolejowy.pl/25505/Kolej_Rogowska_remontuje_3Aw.htm
ukazał się artykuł dotyczący prowadzonych przez nas prac.

Zapraszamy do lektury!

kreska

8-10.07.2011 – prace torowe

W minionym tygodniu udało nam się przeprowadzić wymianę i podbicie podrozjazdnic i podkładów na styku za rozjazdem nr 15 na stacji Rogów Towarowy Wąsk.

Ponadto trwały prace przy wagonach 3Aw. Wszystkim zaangażowanym w prace dziękujemy!