Archiwum aktualności:

kreska

18-20.02.2011 – SiMR Steam i Wls40

Kolejny raz odwiedziła nas Sekcja Szynowa Koła Naukowego Mechaników Pojazdów z wydziału Samochodów i Maszyn roboczych PW.

Ich przybycie zawsze zapowiada postęp prac przy naszej najmniejszej lokomotywce Wls40-940

Opalanie podwozia w Wls40-940

Najpierw trochę opalili stare powłoki malarskie, a zwłaszcza grube warstwy brudu.

Czyszczenie czołownicy szlifierką

By później usunąć je mechanicznie.

kreska

5-6.02.2011 rozpoczynamy remont 3Aw

W ten weekend rozpoczęliśmy kompleksowy remont, a właściwie odbudowę naszych dwóch wagonów 3Aw. Remont jednego z nich (Bxhpi 1908) jest współfinansowany ze środków UE, a wymagany w takim wypadku wkład własny zapewniły nam ubiegłoroczne wpłaty 1% podatku dla OPP. Remont drugiego przeprowadzimy w całości ze środków własnych. Wszystkim wspierającym nas podatnikom dziękujemy!

Podjęliśmy decyzję o równoczesnych remoncie także drugiego naszego wagonu tego typu, gdyż wykonywanie identycznych prac przy dwóch takich samych wagonach pozwala znacznie je przyspieszyć.

Obydwa wagony są w fatalnym stanie. Ich pudła są w wielu miejscach skorodowane na wylot, całkowicie zniszczona jest wykładzina wewnętrzna ścian i sufitów a deski podłogowe są tak zgniłe, że trzeba uważać, aby nie zarwały się podczas chodzenia po wnętrzu wagonu… o kompletności i stanie elementów wyposażenia wnętrz już nie wspominamy…

Dlatego „zerowy” etap polega na całkowitym demontażu i inwentaryzacji wszystkich zachowanych elementów wnętrza. Wagony 3Aw, tak jak pierwszy wyremontowany przez nas wagon starego typu – 1Aw zostaną odbudowane ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich historycznych detali.

Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy, mimo niesprzyjających warunków, silną grupą stawili się do działań 🙂