Archiwum aktualności:

kreska

24.12.2010 – świąteczne prezenty

Św. Mikołaj jak zwykle nie zapomniał o naszej kolejce:

… wśród prezentów znalazły się między innymi nowe skajowe mieszki do dźwigni skrzyni biegów dla naszej Wls40, kilka części zamiennych dla remontowanej Lydki-211, oprawka do wagonu A20D-P i wiele innych drobiazgów.

Jeśli też chcesz wspomóc Kolej Rogowską nie musisz czekać do następnych świąt – wspierać można cały rok. Jak? o tym można przeczytać na specjalnej podstronie >>Wsparcie<<.

kreska

18.12.2010 – zima w pełni

Na zewnątrz mróz, ale prace ciągle trwają. W parowozowni dobiega końca renowacja parowozu Orenstein und Koppel z 1920 r.

Po pomalowaniu i wyschnięciu parowóz zostanie wystawiony na zewnątrz. Na wiosnę wróci na ekspozycyjny tor nr 3, tam gdzie stał dotychczas. Tym razem towarzystwa będzie mu dotrzymywał odnowiony tender z Cukrowni Dobre, którego renowację w dużej części przeprowadzili Łukasz i Maciej Kołczyk.

kreska

17.12.2010 – zakup stali, naprawa drezyny

Dziś odebraliśmy w Rogowie transport pierwszej partii stali która posłuży do wykonania płyt przejazdowych na skrzyżowaniach toru kolejki z drogami w Boguszycach i Poradach Górnych. Projekt realizujemy we współpracy z Powiatem Rawskim.

Ponadto zakończyliśmy naprawę drezyny motorowej Wmc009. Prace polegały na wymianie rozrusznika i rekonstrukcji sprzęgu od strony silnika.

kreska

11.12.2010

Choć na zewnątrz śnieg i mróz …

… to w zaciszu hali praca wre …

Między innymi trwa rekonstrukcja kozłów do rogatek.

Ponadto na halę zawędrował parowóz O&K z 1920 r. celem dokończenia prac renowacyjnych. Niestety jest to tylko kolejne zabezpieczenie przed korozją. Na uruchomienie trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Na zewnątrz warunki nie sprzyjają prowadzeniu jakichkolwiek prac.