Archiwum aktualności:

kreska

27.11.2010

W związku z nadejściem zimy dzisiaj przygotowywaliśmy skład niezbędny do utrzymania przejezdności naszej linii 😉

Pragniemy wyjaśnić – to tylko przestawianie naszych eksponatów na stacji. Tymczasem prace remontowe przy wagonie 1Aw dobiegają końca, zarówno w jego wnętrzu…

…jak i z zewnątrz:

kreska

19-20.11.2010

Piątek i sobota upłynęła pracowicie głównie nad „dopieszczeniem” remontowanego wagonu 1Aw. Nie oznacza to bynajmniej, że zapominamy o innych frontach robót… np. w naszej najmniejszej lokomotywce wymieniliśmy nieprzeźroczysty plastikowy zbiornik osadnika na wersję przeźroczystą:

Przeźroczysty zbiornik osadnika filtru wstępnego

Dzięki temu łatwiej będzie kontrolować czystość paliwa, przez co mamy nadzieję zapewnić lepszą obsługę silnika.

kreska

17.11.2010

W dziale „galeria” małe przypomnienie ubiegłego sezonu. Prezentujemy kilka zdjęć jednego z uczestników imprezy „Ogórkiem do Rogowa” z 12 września 2010 – Michała Malicha. Pozostałych uczestników także zachęcamy do przesyłania nam zdjęć z tego wydarzenia. Z przyjemnością opublikujemy je w naszej galerii.

kreska

11 – 13.11.2010

Dzięki licznym wolontariuszom w długi weekend trwały prace remontowe przy taborze – poniżej na zdjęciu przetoki naszej najmniejszej lokomotywy w stanie nieco rozmontowanym:

Pędząca Lydka:

Zapału nie braknie także tym najmłodszym:

foto: Michał Tajchert

Uruchomiona została też instalacja oświetleniowa w remontowanym 1Aw. Lampy można zapalać w oryginalnym układzie (1/1 lub 1/2).