Archiwum aktualności:

kreska

23-26 lipca 2010 – Pociąg do Zabytków, Wls-ka i rogatki mechaniczne

24 lipca pojechał kolejny Pociąg do Zabytków. Kilka zdjęć z imprezy przedstawiamy poniżej:

Turyści w Rawie w środku lata? Na pewno przyjechała kolejka! 🙂

Muzeum Ziemi Rawskiej przeżyło małe oblężenie. By wszyscy mogli obejrzeć ekspozycje musieliśmy podzielić zwiedzających na dwie grupy.

Po odwiedzeniu rawskiego zamku, kościołów w Boguszycach i Głuchowie pasażerowie uczestniczyli w tradycyjnym już ognisku na dawnym placu ładunkowym stacji w Jeżowie.

W tak zwanym „międzyczasie” Jacek pracował przy naszej najmniejszej lokomotywie Wls40-940, a Kajetan uskuteczniał porządki w parowozowni. Prace przy lokomotywce kontynuował Piotrek – Ptr. Udało mu się zdemontować boczne pomosty, oczyścić górną płaszczyznę ostoi i połowę przedniej ściany budki maszynisty.

Poza tym Adam dłubał przy starych mechanicznych rogatkach, które otrzymaliśmy w prezencie od rogowskiego Elewatora. Końca prac nie widać 🙂

Tym razem szpachlowane i szlifowane były pęknięcia żeliwnych elementów. Niestety większość odlewanych detali podczas wyciągania kozłów rogatkowych z ziemi uległo pęknięciu i nie nadaje się do ponownego montażu. Popękane żeliwne elementy zostały punktowo pospawane a pozostałe odcinki pęknięć zaszpachlowane i wyszlifowane. Tak przygotowane detale posłużą jako modele do odlania nowych części.

kreska

15.07.2010 – Remont przejazdów kolejowych w Annosławiu

Przy współpracy z Wydziałem Komunikacji, Dróg i Transportu Powiatu Rawskiego wykonaliśmy wymianę nawierzchni na przejazdach w Annosławiu (skrzyżowania z drogami powiatowymi w sąsiedztwie przystanku kolejki).

Prace obejmowały demontaż starej nawierzchni drewnianej, oczyszczenie podkładów, przytwierdzeń i przestrzeni między podkładami oraz montaż nowych płyt żelbetowych. Ogółem na obu przejazdach zainstalowano 6 płyt o łącznej długości 19 mb. Prace montażowe na miejscu trwały 6 godzin. Płyty zostały wykonane w warsztatach kolejki w Rogowie w ubiegłym roku. Nowa nawierzchnia została wykonana z materiałów sfinansowanych przez Starostwo Rawskie.

Poniżej drugi – krótszy przejazd przed i po pracach:

Dziękujemy pracownikom Powiatu za miłą i sprawną współpracę.

kreska

11.07.2010 – Prace remontowe

Mimo panujących upałów prowadzimy prace remontowe przy wagonie 1Aw (Bxhpi 1698) oraz przy lokomotywie Wls40. Dzięki wpłatom 1% zrealizowaliśmy remont głowicy silnika, która obecnie jest montowana. Cała konstrukcja jest starannie czyszczona: