Archiwum aktualności:

kreska

24.04.2010 – Wspomnienie lat ’90 i nowa kradzież niestety :(

W okolicy Konopnicy (na odcinku Rawa – Biała) miała miejsce nowa kradzież śrub i podkładek pod szyny. Tym razem zniknęły mocowania 180 podkładów. Kradzież została zgłoszona Policji, zachowane śruby i podkładki w okolicy zostały oznaczone specjalną farbą oraz wyznaczono 2000 PLN nagrody za wskazanie sprawcy.

Niestety Fundacja nie ma pieniędzy na zakup śrub i podkładek, wobec braku wsparcia zewnętrznego prawdopodobnie nie odbędą się przejazdy na Dni Rawy.

Jak widać na poniższym zdjęciu miejsce kradzieży to obszar otoczony lasami:

fot. Michał Tajchert

W związku z kradzieżą pilnie poszukujemy śrub i podkładek trzyotworowych (typ P1S) do szyn S42!

Uczestnikom dzisiejszego przejazdu dla miłośników kolei dziękujemy za miłą atmosferę i sprawną współpracę na fotostopach! Poniżej kilka zdjęć z przejazdu

fot. Michał Zajfert

>>> Galeria zdjęć z imprezy <<<

kreska

18.04.2010 – Przegląd rozjazdów

Początek sezonu już za kilka dni, a jeszcze wiele rzeczy trzeba przygotować. Zapadła więc decyzja, że zamiast jechać na Krzakobranie, ten dzień zostanie poświęcony na prace na stacji Rogów Towarowy Wąsk.

Dzień prac torowych oznaczał dla Pawła, Michała i Tomka wymianę podrozjezdnicy oraz naprawę i regulację rozjazdu nr 5:

oraz przegląd pozostałych zwrotnic. W tym samym czasie Janusz i Maciek splanowali teren między rozjazdami likwidując jedną ze zbędnych „górek” usypaną jeszcze za czasów PKP.

Agnieszka, Olga oraz Adam poświęcili się za to pracom porządkowym oraz malowaniu.

kreska

17.04.2010

Krzakobranie w pełni – drezyna wjeżdża do lasu, Adam wchodzi z piłą na drzewo 😉

Z krzakami walczą też drezyniarze.pl:

foto: Michał Tajchert

Część ekipy biorącej udział w wycince:

foto: Paweł Wojciechowski

Serdeczne podziękowanie za udział w pracach dla Andrzeja, Janusza, Maćka, obu Michałów, Pawła (pierwsza praca wolontaryjna), Tomka, oraz Jacka i jego drezyniarzy 🙂

Dziękujemy też Agnieszce, Konradowi i Pawłowi za bieżące przeglądy i nasmarowanie zwrotnic na stacji Rawa Maz.

Kolejne Krzakobranie już w maju!


kreska

15.04.2010 – rozpoczęło się wielkie malowanie

Korzystając z pogody rozpoczęliśmy malowanie naprawionych w ubiegłym tygodniu dwóch wagonów rumuńskich Bxhpi. Wagony są malowane w standardowe fabryczne kremowo-czerwone barwy z lat 80-tych ubiegłego wieku.

kreska

08.04.2010 – Wls150-5 (Cukrownia Tuczno)

Po sprawdzeniu stopnia zabrudzenia zbiorników paliwa, zdecydowaliśmy, że pierwsze próbne uruchomienie silnika wykonamy na „obcym baku”.

Specjalnie przerobiony kanister pozwolił na uruchomienie silnika i sprawdzenie poprawności jego pracy. Przy okazji ujawnione zostały usterki układu pneumatycznego oraz skrzyni biegów.

Próbne uruchomienie było efektem pracy zespołowej, dlatego gorąco dziękujemy: Adamowi, Józkowi, Stanisławowi (obsługa agregatu rozruchowego i wyszukiwanie usterek), Jackowi (projekt i wykonanie kanistra, przegląd silnika) oraz p. Wiesławowi (za nadzór merytoryczny i fachowe porady).