Archiwum aktualności:

kreska

26.12.2009 – Znaczenie elementów w okolicach miejsca kradzieży

Korzystając z poświątecznego ocieplenia i wolnego czasu oznakowaliśmy specjalną farbą 😉 szyny, podkładki i śruby w miejscu narażonym na dalsze kradzieże:

znaczone_ekipa

znaczone

znaczone2

kreska

19.12.2009 – Kradzież

Z przykrością informujemy, że w ostatnich dniach została ujawniona kradzież elementów przytwierdzeń torowych w okolicach Podskarbic. Zginęło 260 podkładek podszynowych i 780 wkrętów szynowych. Kradzież została zgłoszona Policji, trwają poszukiwania sprawców oraz kontrole okolicznych skupów złomu. Ponadto w okolicy kradzieży zostały rozwieszone plakaty.

wanted

Niestety oznacza to, że ruch pociągów możemy prowadzić teraz tylko do Rawy Mazowieckiej a jazdy patrolowe drezyną tylko do miejsca kradzieży. Warto dodać, że kradzież miała miejsce w tym samym miejscu, w którym w 2004 skradziono całe torowisko.

Nie posiadamy odpowiednich zapasów skradzionego materiału torowego, dlatego prosimy o pomoc wszystkich mogących nam pomóc w jego pozyskaniu.

kreska

15.12.2009 – Zapraszamy na Krzakobranie

krzakobranie_09_10

Przed nami trzecia edycja Krzakobrania! Tym razem pierwsza akcja „Za Głuchowem” odbędzie się w styczniu 2010 roku, lecz przygotowania zaczęliśmy już teraz. Na początek zajmiemy się odcinkiem Głuchów – Rawa. Jak zawsze każdorazowy wyjazd będzie połączony z patrolem całej linii aż do Białej Rawskiej.

Pierwsza akcja „Za Głuchowem” :

  • odbędzie się w weekend 9-10 stycznia 2010
  • wyjazd z Rogowa o godz. 9.30
  • powrót do Rogowa ok. godz. 17.30
  • zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia i świetną atmosferę 🙂

Zapraszamy!

kreska

12.12.2009 – Do Rogowa przybył kolejny eksponat.

Którym jest wagon do przewozu urobku, pracujący przy budowie metra warszawskiego!

Odnaleziony na podwarszawskim złomowisku wagon, który lata swej świetności spędził głeboko pod ziemią ciężko pracując przy budowie warszawskiego metra, późnym popołudniem został przywieziony do Rogowa.

kolebka

Pozyskanie wagonu oraz jego transport możliwy był dzięki wsparciu firmy SAMEX.

kreska

1.12.2009 – Prezent od Polampu

MIXF

Dzięki uprzejmości firmy POLAMP z podwarszawskiego Ożarowa otrzymaliśmy karton lamp rtęciowo-żarowych 250W.  Zostaną one wykorzystane przy odtwarzaniu historycznego oświetlenia na stacji. Bardzo Dziękujemy!