Archiwum aktualności:

kreska

24.10.2009

W ostatnie weekendy na kolejce trwały wielkie przygotowania do wylewania betonowych płyt na przejazdy, które doskonale sprawdzają się na przejazdach z lokalnymi, mało obciążonymi drogami. Po przygotowaniu drewnianych form zostało zespawane zbrojenie ze stalowymi krawędziami płyt:

plyty przej 1

Łącznie przygotowaliśmy formy 12 płyt po 3-4 m długości każda. Do zalania takiej ilości została zamówiona cała betoniarka. Trzy płyty zalewaliśmy bezpośrednio w torze:

plyty przej 2

plyty przej 3

Ale większość form została zalana przed halą, skąd po pełnym związaniu zostaną przetransportowane na przejazdy w Białyninie i Annosławiu.

plyty przej 4

plyty przej 5

Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pracochłonne przygotowania, wylewanie i wyrównywanie betonu. Osobne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Rawie, które sfinansowało wszystkie niezbędne materiały 🙂

kreska

10.10.2009

Choć tegoroczny sezon turystyczny powoli zbliża się do końca nasz zabytkowy skład stoi gotowy do odjazdu

jesien poc

…i czeka na sygnał wolnej drogi na odmalowanym semaforze 😉

jesien sem

A wyczekując długich i ciemnych zimowych wieczorów kolega Fidzio cierpliwie reanimuje oświetlenie w wagonach rumunskich 🙂

jesien swiatlo w wag

kreska

4.10.2009 – OGÓRKIEM do Rogowa

Na zakończenie sezonu 2009 odbyła się impreza „Ogórkiem do Rogowa” w której główną rolę pełniły legendarne zabytkowe autobusy Jelcz 043.

ogorki Wwa

Początek imprezy w Warszawie

ogorki Skierniewice

W Skierniewicach uczestnicy imprezy gościli w zabytkowej parowozowni PSMK a same „ogórki” pozowały obok Ty51

zbiorowe

Uczestnicy imprezy pomyślnie dojechali do Rogowa. Okazało się że autobusy mają swoje kolorystyczne odpowiedniki w naszym taborze 🙂

niebieskie

dwie_d

Na kolejkę, na jeden dzień powrócił klimat sprzed lat. Wiele osób wspominało swe dawne podróże.

kolejarze_witaja

ogorki Rogow

W tym dniu uruchomiliśmy Kolejową Komunikację Autobusową 😉 Pasażerowie mieli możliwość odbycia podróży do Głuchowa albo normalnym pociągiem rozkładowym, albo jednym z historycznych autobusów.

ogorki Gluchow

Tak więc zabytkowe „ogórki” uczestniczyły także w przerwie na ognisko w Jeżowie

ogorki Jezow

Miłośnicy komunikacji miejskiej z Łodzi przyjechali na imprezę własnym środkiem transportu zbiorowego… Ikarusem!

ikarus

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności Bartoszowi Paluchowskiemu – głównemu organizatorowi imprezy 🙂

inner

kreska

30.09.2009 – poranny rozładunek w Rogowie

W środę rano do Rogowa dojechało pudło wagonu i żuraw wodny z Łaszczowa. Wagon spoczął na tymczasowej konstrukcji z podkładów. Obecnie czeka go zabezpieczenie przed zimą. Pudło tego wagonu przez kilkadziesiąt lat służyło jako pomieszczenie warsztatowe na st. Łaszczów na Hrubieszowskiej KD. Wcześniej najprawdopodobniej wagon ten pracował jako tzw. „towos”, czyli wagon towarowy przystosowany do przewozu podróżnych.

wagon_na_ziemi