Witamy na stronie zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów - Rawa - Biała!

Obecnie prowadzimy prace nad stworzeniem nowej strony internetowej. Do czasu ukończenia prac nasz serwis będzie funkcjonował w trybie tymczasowym. Przepraszamy za niedogodności. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje niezbędne do odwiedzenia naszej historycznej kolei:

ROZKŁAD JAZDY 2018
BILETY
STACJA JEŻÓW
POCIĄGI NA ZAMÓWIENIE
SKOMUNIKOWANIA Z POCIĄGAMI ŁKA
DOJAZD SAMOCHODEM
KONTAKT
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
DOKUMENTY DO POBRANIA
ROZKŁAD JAZDY
POCIĄGI ZIMOWE POCIĄGI ZIMOWE POCIĄGI ZIMOWE POCIĄGI ZIMOWE

Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy wg których kursują nasze pociągi. Kursujemy cały rok na różnych trasach. Począwszy od Pociągów Zimowych w trakcie ferii, przez majowe Pociągi na Dni Rawy, letnio-jesienne Pociągi do Białej aż po Pociągi do Jeżowa kursujące od końca kwietnia do końca września. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje.


Pociągi Zimowe


baner Pociągi Zimowe 2019

Zimą w krainie Kolei Rogowskiej nie jest nudno! Zapraszamy na przejazdy Pociągami Zimowymi w sezonie 2019! Poniżej prezentujemy film z poprzenich pociągów zimowych.

Przejazdy odbędą się w niedziele:
• 10 lutego 2019 r.
• 17 lutego 2019 r.
• 24 lutego 2019 r.

W każdy z ww. dni będą kursowały 3 pociągi na odcinku Rogów Osobowy Wąsk. - Jeżów. Odjazdy ze st. Rogów Osob. Wąsk. / Rogów Tow. Wąsk.:
• 10:20 / 10:25
• 12:20 / 12:25
• 14:40 / 14:45

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc bilety możliwe do kupienia wyłącznie w przedsprzedaży internetowej. Internetowy system sprzedaży biletów zostanie udostępniony na stronie kolejrogowska.pl w styczniu 2019 r.

SYSTEM SPRZEDAŻY BILETÓW

By przejść do systemu sprzedaży biletów kliknij w powyższy link.
System obsługuje platforma transakcyjna Przelewy24.

W ramach przejazdu zapewniamy bezpłatny gorący posiłek na stacji w Jeżowie. Na każdego czekać będzie gorąca porcja słynnego jeżowskiego bigosu oraz gorąca herbata. Dla dzieci przewidziane są też słodkości.
Przejazd odbywa się w ogrzewanych wagonach.
W przypadku wystąpienia opadów śniegu do składu pociągu zostanie dołączony czynny zabytkowy pług odśnieżny który stanowi dodatkową atrakcję.

do góry

Pociągi do Jeżowa

Pociągi do Jeżowa będą kursowały na odcinku Rogów Osobowy Wąsk. - Jeżów w każdą niedzielę od 28 kwietnia do 29 września 2019 r., oraz dodatkowo w dni:
• 1-4 maja 2019 r. (długi weekend majowy)
• 20-22 czerwca 2019 r. (długi weekend Bożego Ciała)
• 15-17 sierpnia (długi weekend Święto Wojska Polskiego)
Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce.

do góry

Pociągi na Dni Rawy

Pociągi na Dni Rawy będą kursowały na dodcinku Rawa Mazowiecka - Biała Rawska w sobotę 25 maja 2019 r.
Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce.

do góry

Pociągi do Białej

Pociągi do Białej będą kursowały na dodcinku Rawa Mazowiecka - Biała Rawska w drugą i czwartą sobotę lipca, sierpnia i września, tj. w dni:
• 13, 27 lipca 2019 r.
• 10, 24 sierpnia 2019 r.
• 14, 28 września 2019 r.
Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce.

do góry

BILETY

Bilety na Pociągi Zimowe do nabycia wyłącznie poprzez internetowy system sprzedaży

Ceny biletów w obie strony (na trasie Rogów – Jeżów – Rogów):
normalny – 30,00 zł
szkolny (ulga 37%) – 18,90 zł
studencki (ulga 51%) – 14,70 zł
dla dzieci do lat 4 (ulga 100%) – 0,00 zł

Uwagi:
(1) Ww. ceny dotyczą najpopularniejszych ulg. W taryfie obowiązują także pozostałe ulgi ustawowe. Informujemy że osoby korzystające z biletów ulgowych obowiązane są posiadać przy sobie i okazać dokumenty uprawniające do ulgi, na takich samych zasadach jak u innych przewoźników kolejowych. Szczególnym przypadkiem są tu emeryci i renciści którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami, poza legitymacją emeryta lub rencisty, muszą okazać zaświadczenie wydane do celów nabycia biletu kolejowego z ulgą ustawową. Szczegółowy wykaz ulg ustawowych, oraz dokumentów poświadczających uprawnienia do ich uzyskania znajdą Państwo w dokumencie na dole niniejsze strony w sekcji DOKUMENTY DO POBRANIA.
(2) Przejazd dzieci do lat 4 objęty jest ulgą ustawową w wymiarze 100%, jednak należy pamiętać o konieczności pobrania nieodpłatnego biletu na przejazd.
(3) W dni kursowania pociągów planowych nie uruchamiamy dodatkowych pociągów dla grup zorganizowanych. Informacje dotyczące uruchamiana pociągów dla grup zorganizowanych w pozostałe dni znajdą Państwo w sekcji POCIĄGI NA ZAMÓWIENIE.

do góry strony


STACJA JEŻÓW

Na stacji w Jeżowie cały czas płonie ognisko, oraz czynny jest punkt gastronomiczny w którym można zakupić m.in. słynną jeżowską kiełbasę a także inne specjały z grilla. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

do góry strony


POCIĄGI NA ZAMÓWIENIE

Poza dniami kursowania pociągów planowych uruchamiane są specjalne pociągi na zamówienie grup zorganizowanych. W celu sprawdzenia wolnych terminów i godzin oraz otrzymania oferty prosimy o kontakt e-mailowy na adres: biuro@kolejrogowska.pl
O szczegóły możecie też Państwo zapytać drogą telefoniczną: 46 874 80 23

do góry strony


SKOMUNIKOWANIA Z POCIĄGAMI ŁKA

Nasze pociągi skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Stacjami stycznymi są stacja normalnotorowa Rogów oraz stacja wąskotorowa Rogów Osobowy Wąsk. oddalone od siebie o ok. 100 m. Zachęcamy do przyjazdu do Rogowa pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej! Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje dojazdu do Rogowa i powrotu dla najkrótszego czasu oczekiwania na przesiadkę pomiędzy pociągami KWRRB i ŁKA:

na pociąg wąskotorowy odjeżdżający o godz. 10:35
poc. ŁKA nr 11583, odj. ze st. Łódź Fabr. 09:44, przyj. do st. Rogów 10:18
poc. ŁKA-S nr 19106, odj. ze stacji Warszawa Wsch. 09:24, przyj. do st. Rogów 10:27

na pociąg wąskotorowy odjeżdżający o godz. 12:15
poc. ŁKA-S nr 91105, odj. ze st. Łódź Fabr. 11:15, przyj. do st. Rogów 11:40

na pociąg wąskotorowy odjeżdżający o godz. 13:55
poc. ŁKA-S nr 91107, odj. ze st. Łódź Fabr. 13:19, przyj. do st. Rogów 13:44

z pociągu wąskotorowego przyjeżdżającego o godz. 11:57
poc. ŁKA nr 11513, odj. ze st. Rogów 12:16, przyj. do st. Łódź Fabr. 12:58

z pociągu wąskotorowego przyjeżdżającego o godz. 13:37
poc. ŁKA-S nr 91107, odj. ze st. Rogów 13:44, przyj. do st. Warszawa Wsch. 14:46

z pociągu wąskotorowego przyjeżdżającego o godz. 15:17
poc. ŁKA-S nr 91109, odj. ze st. Rogów 15:54, przyj. do st. Warszawa Wsch. 17:01

z pociągu wąskotorowego przyjeżdżającego o godz. 16:57
poc. ŁKA-S nr 91111, odj. ze st. Rogów 17:56, przyj. do st. Warszawa Wsch. 19:06

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje wszystkich dostępnych połączeń ŁKA. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej ŁKA – lka.lodzkie.pl

W przypadku dłuższego oczekiwania na przesiadkę zachęcamy do obejrzenia kolekcji taboru wąskotorowego na stacji Rogów Towarowy Wąsk. lub wizytę w najsłynniejszym w Polsce rogowskim Arboretum i Alpinarium.

do góry strony


DOJAZD SAMOCHODEM

Główna stacja kolei - Rogów Towarowy Wąsk. - znajduje się na terenie miejscowości Rogów. Osoby dojeżdżające autostradą A2 po zjeździe na węźle w m. Łyszkowice powinny dalej kierować się drogą wojewódzką nr 707 a w m. Kołacin skierować się w drogę powiatową do Jeżowa. Trasa od węzła autostradowego w Łyszkowicach do stacji w Rogowie jest oznakowana.


do góry strony


KONTAKT

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów
e-mail: biuro@kolejrogowska.pl
tel. 46 874 80 23

Biuro fundacji zlokalizowane jest pod powyższym adresem w budynku parowozowni na stacji Rogów Towarowy Wąsk.

Chcesz nam pomóc i zaangażować się w prace na zabytkowej kolei? Zgłoś się na: wolontariat@kolejrogowska.pl

do góry strony


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy pociągi jeżdżą tylko w niedzielę?
W 2018 roku ogólnodostępne pociągi rozkładowe jeżdżą w każdą niedzielę od 22 kwietnia do 30 września włącznie a także dodatkowo w dni 1-3 maja, 31 maja, 1-2 czerwca i 15 sierpnia. Ponadto w pozostałe dni uruchamiane są pociągi na specjalne zamówienie grup zorganizowanych (kursy zamknięte tylko dla uczestników danej grupy).

Czy pociągi jeżdżą także zimą?
Tak, uruchamiamy rozkładowe, ogólnodostępne pociągi zimowe (w styczniu i/lub lutym). Szczegółowy rozkład jazdy publikujemy na kilka tygodni przed ich uruchomieniem.

Czy mogę zarezerwować miejsca?
Na pociągach w porze ciepłej (od kwietnia do września) nie prowadzimy rezerwacji miejsc. W razie zwiększonej frekwencji wydłużamy pociąg o kolejne wagony. Rezerwację miejsc prowadzimy wyłącznie na pociągach zimowych (styczeń/luty). Jest to spowodowane tym że nasza zabytkowa kolej dysponuje tylko dwoma wagonami z czynnym ogrzewaniem.

Czy będziemy mieli gdzie zaparkować?
Tak, zarówno na stacji Rogów Osobowy Wąsk. jak i Rogów Towarowy Wąsk. są miejsca do parkowania.

Czy jak zadzwonimy że się spóźnimy to pociąg poczeka?
Nasze pociągi kursują wg stałego rozkładu jazdy i są obsługiwane jednym i tym samym składem. Opóźnienie jednego z nich spowoduje opóźnienie wszystkich kolejnych połączeń. Dlatego prosimy o przybycie na stację z wyprzedzeniem co najmnie 15 min przed odjazdem wybranego przez Państwa pociągu.

Czy można płacić kartą?
Nie, zakup biletów w kasie biletowej i w pociągu możliwy jest tylko za gotówkę. Przelewem można płacić wyłącznie za biletu kupowane przez internetowy system sprzedaży który jest uruchamiany wyłącznie dla pociągów zimowych.

Jak szybko jedzie pociąg?
Nasze zabytkowe pociągi osiągają prędkość do 35 km/h.

Kiedy kursują pociągi na dalszych trasach - do Rawy Mazowieckiej lub Białej Rawskiej?
Stan techniczny toru pomiędzy stacjami Jeżów - Rawa Mazowiecka od końca 2015 roku nie pozwala prowadzić ruchu pasażerskiego ze względów bezpieczeństwa. By przywrócić kursowanie pociągów na tym odcinku konieczny jest remont toru którego koszt wynosi dla odcinka Jeżów - Rawa Maz. ok. 1 mln. zł.
Na odcinku Rawa Mazowiecka - Biała Rawska ruch pociągów pasażerskich, po 3 latach przerwy, został przywrócony jesienią 2018 r. Nastąpiło to dzięki wykonaniu niezbędnych prac torowych. Informacje o kursach znajdą Państwo w sekcji "Rozkład jazdy".
Niezależnie od tego cała 49-kilometrowa trasa jest na bieżąco patrolowana pociągami technicznymi i wykonywane są na niej drobniejsze prace utrzymaniowe konieczne dla utrzymania przejezdności całej linii.

do góry strony


DOKUMENTY DO POBRANIA

Poniżej zamieszono dokumenty do pobrania:

1. Wykaz odległości taryfowych [1,4 MB]
2. Ceny biletów jednorazowych na pociągach w okresie kwiecień - październik [0,3 MB]
3. Ceny biletów okresowych miesięcznych na pociągach w okresie kwiecień - październik [0,2 MB]
4. Ceny biletów jednorazowych na Pociągach Zimowych [0,2 MB]
5. Ceny biletów miesięcznych na Pociągach Zimowych [0,2 MB]
6. Wyciąg z taryfy dla odcinka Rogów Osob. Wąsk. – Jeżów [0,2 MB]
7. Wyciąg z taryfy dla odcinka Rawa Mazowiecka – Biała Rawska [0,1 MB]
8. Wykaz ulg ustawowych oraz dokumentów poświadczających uprawnienia do ulg [0,3 MB]

do góry strony

Ⓒ Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych 2019