Archiwum aktualności:

kreska

20.06.2009 Strawberry fields forever!

Dzięki mobilizacji, którą zorganizował Michał odbyły się opryski i cięcie krzaczorów koło skrzyżowania z CMK. Niespodziewanie drogę drezynie przegrodził wiatrołom:

dschungel

Chwilowa przerwa umożliwiła Niektórym Kolegom spożycie truskawek prosto z krzaka 🙂 podczas gdy inni ciężko pracowali aby szlak wyglądął tak:

oczyszczony_tor

kreska

12-13.06.2009 – Rogów Towarowy

Piątek upłynął pracowicie, na długich manewrach prowadzonych na potrzeby wykonania oprysku. Nasza dzielna Lyd1-215 wyciągała eksponaty na szlak, zaś świeżo naprawiona Wmc dokonywała oprysku roślinności.
Niestety w połowie dnia ujawnił się kolejny defekt układu napędowego drezyny, który szczęśliwie udało się naprawić już w połowie dnia następnego.
Po kolejnej reaktywacji układu napędowego drezyna Wmc jest gotowa do poniedziałkowego oprysku szlaku – wszystkie żuczki i ślimaczki proszone są o opuszczenie torowiska, gdyż przebywanie w strefie oprysku może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia 😉

Ponadto przystąpiliśmy do drobnych prac renowacyjno-malarskich przy jednym z naszych letniaków:

letniak-lodzkie-11

Prace te obejmowały zacieśnianie współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi:

letniak-lodzkie-2

…których finalnym efektem jest nowe malowanie letniaka zwracające uwagę formą graficzną Systemu Identyfikacji Wizualnej Województwa Łódzkiego opracowanego w oparciu o styl i dorobek artystyczny Katarzyny Kobro.

letniak-lodzkie-3

kreska

01.06.2009 – Wmc na dzień dziecka

O godzinie 03:15, po szeroko zakrojonej naprawie układu napędowego, dzięki długim pracom koncepcyjno-konstrukcyjnym prowadzonym przez Jacka i Konrada, drezyna motorowa Wmc-009, po ponad miesiącu postoju samodzielnie wyjechała z hali. Można więc rzec, że w ten oto sposób (naprawiając kolejną zabawkę) zrobiliśmy sobie prezent na „Dzień Dziecka”  🙂