Archiwum aktualności:

kreska

14.06.2008

Dalszy ciąg szkolenia Zuchów, a trochę ich w Rogowie było 🙂

zuchy02

Noszenie słupa telefonicznego to trudna sztuka:

zuchy03

Wożenie to już sama przyjemność 🙂

zuchy01

kreska

8.06.2008

Niedziela także obfitowała w wydarzenia. Na stacji w Jeżowie miało miejsce krzyżowanie poc. rozkładowego ze specjalnym, którym podróżowali wyjątkowi pasażerowie.

rkw_slub_rogow1

Coś dla miłośników kolei na nową drogę życia: ślubno – kolejowe fotostopy 🙂

rkw_slub_rogow3

Nie obyło się też bez małego zamieszania na przejeździe z szosą krajową nr 72. Mimo przepisowych kamizelek i sygnałów kierowcy nie bardzo wiedzieli co się dzieje 🙂

rkw_slub_rogow5

rkw_slub_rogow4

Przed nimi dłuuuga droga 🙂

Małgosiu i Marcinie, jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

foto. Martin Tucker

kreska

7.06.2008

W sobotę na stację przyjechała pokaźna grupa młodych kolejarzy. Celem spotkania było praktyczne szkolenie z zrk 🙂

rkw_zkn5_6

Młodzi kolejarze to zuchy z brzezińskiego hufca, które przyjechały na imprezę podsumowującą cykl zbiórek na sprawność KOLEJARZA organizowaną w ramach projektu „Zuch – kolejarz na piątkę”. Organizatorem projektu są drużyny harcerskie Hufca Brzeziny.

rkw_zkn5_5

Dzieciaki poznały podstawowe sygnały kolejowe i  znaki drogowe związane z przejazdami kolejowymi. Nie obyło się także bez informacji na temat bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych 🙂 Zajęcia prowadził druh Edward z 23 Rogowskiej Drużyny Harcerskiej.

rkw_zkn5_4

Zasadniczą częścią spotkania były zajęcia praktyczne, w tym budowa linii teletechnicznej. Młodzi kolejarze sami przywozili słupy na miejsce i wkopywali je w ziemię. Po zbudowaniu linii i podłączeniu telefonów można było zacząć prowadzić ruch na zapowiadanie.

rkw_zkn5_3

Maszynistów było wielu 🙂 Ręczna drezyna co chwila przemierzała krótki odcinek szlaku. Dzięki młodym dyżurnym ruchu ruch prowadzony był sprawnie i bezpiecznie. A za tydzień kolejne spotkanie z zuchami.

foto. Grzegorz Kędzia, Ewa Długosz

kreska

31.05-01.06.2008

Tak jak w latach ubiegłych, o godz. 10.30 z Rogowa Osobowego Wąsk. wyruszyły pociągi do Białej.

rkw_dr2008_mt1

foto. Martin Tucker

Tegoroczny pociąg był wyjątkowo długi. Poza dwoma wagonami rumuńskimi, trzema letniakami, 1Aw ze zrekonstruowanym wnętrzem i wagonem bagażowo-pocztowym w składzie znalazły się trzy węglarki wyremontowane przez rogowską młodzież podczas wakacyjnych projektów w 2006 i 2007 roku. Pociągi jak zwykle obsługiwane były przez drużynę w historycznym umundurowaniu.

rkw_dr2008_mt2

foto. Martin Tucker

Wąskotorowy pociąg wił się pośród pól, sadów i lasów. Czasami z ostatniego wagonu nie dawało się dostrzec lokomotywy 🙂

rkw_dr2008_mt5

foto. Martin Tucker

Na stacji w Rawie pociąg uległ skróceniu. Węglarki zostały wstawione na tor nr 3 i opatrzone tabliczkami z ich zdjęciami przed remontem i historią każdej z nich. Niewielu mieszkańców Rawy było na stacji w Rogowie i widziało ekspozycję taboru. Z okazji tegorocznych Dni Rawy chcieliśmy im trochę przybliżyć rogowską ekspozycję.

rkw_dr2008_mt3

foto. Martin Tucker

Pozostała część składu o godz. 12.00 wyruszyła do Białej.

rkw_dr2008_mt4

foto. Martin Tucker

Odcinek między Rawą a Białą to najbardziej urokliwy fragment szlaku rogowskiej kolejki.

rkw_dr2008_gk1

foto. Grzegorz Kędzia

Po zabraniu pasażerów z Białej pociąg wrócił do Rawy.

rkw_dr2008_gk3

foto. Grzegorz Kędzia

Wieczorny pociąg powrotny do Rogowa. Stacja Głuchów. Niektórzy uwieczniają takie chwile tym co akurat mają pod ręką. Często są to poprostu telefony 🙂

rkw_dr2008_gk2

foto. Grzegorz Kędzia

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom którzy pomogli w organizacji tegorocznych Dni Rawy. Najbliższe już za rok! Przed nami kolejne wycinki krzaków na szlaku i odbudowa skradzionych kilka lat temu tablic przystankowych. Liczymy na Waszą pomoc 🙂