Archiwum aktualności:

kreska

22.09.2007

Przejazd do Białej dla miłośników kolejnictwa:

impr22_0x

impr22_04

kreska

08.09.2007

Remontu lokomotywy Lyd1 z Krośniewic ciąg dalszy: konieczne jest jeszcze odtworzenie układu elektrycznego, przegląd pneumatyki i układu chłodzenia:

cd_remontu

W Magazynie Nr 1 zawisła SKRZYNIA ZAZULAKA – wersja nieco spreparowana – zamiast blachy ma plexi i widać jej mechanizm. Zwiedzający mogą samodzielnie ułożyć drogę przebiegu pociągu na stacji. Obecnie w Magazynie Nr 1 mamy dwie skrzynie zależności: st. Sulejów oraz nowa ‚udająca’ st. Nasielsk Wąsk. (wybrana ze względu na poglądową prostotę układu torowego):

zazulak01

Szczegóły:

zazulak02

Trwają przygotowania do wystawy „Kolejowe Akcje” – papierów wartościowych linii kolejowych i fabryk taboru:

akcje

Nie tylko papierami żyje ‚prawdziwy’ MK 😉 Czasem trzeba wylać panewki. I przyuczyć młodzież do ciężkiego zawodu kowala – odlewnika:

kuznia_demo

kreska

01.09.2007

Na Rogowskiej Kolei Wąskotorowej odbyła się bardzo miła uroczystość – ślub Magdy i naszego Kolegi Michała, członka Zarządu Fundacji. Parze Młodej gratulujemy i jak to wyraził Piottr „życzymy szczęścia na dwutorowej linii życia” :))

Przystrojony rumun:

slub01

Skład ślubny w drodze do kościoła:

slub05

Przed XVI-wiecznym kościołem w Boguszycach Para Młoda przyjmuje życzenia i prezenty – dużo farb ftalowych i widoczną na zdjęciu poniżej „wanienkę do hydromasażu” 😉

slub03

Kolejowa ekipa z Parą Młodą na Lxd2:

slub04

Sprawną organizację ślubu wspierały zaprzyjaźnione rogowskie harcerki:

slub06