Archiwum aktualności:

kreska

19.09.2006

Sprowadziliśmy do Rogowa pług odśnieżny konstrukcji saskiej, najpewniej sprzed I wojny światowej:

dobry_plug

Pług ten jest pojazdem dwuosiowym, jego konstrukcja umożliwia podnoszenie w całości lemieszy i osłon z odkrytego stanowiska obsługi znajdującego się w środku pługu. Ponadto pozyskaliśmy wyjątkową ramę wagonu o jednoosiowych wózkach skrętnych (A- jarzma umożliwiające skręt osi z ogranicznikami, B – wodziki, C – zamocowanie wodzików):

dobra_rama01_copy

W ramach projektu „Lokalna Integracja” trwają intensywne prace przy wnętrzu wagonu osobowego. Poniżej – ławki w trakcie montażu:

lawki_luzem

kreska

09.09.2006

Po oczyszczeniu, pomalowaniu podkładówką, zaszpachlowaniu i wyrównaniu przyszedł czas na malowanie drugiego wagonu 1Aw z Piotrkowa. Tak wygladał on dziś rano:

piotrk1aw_przed

A tak dziś po południu:

piotrk1aw_po2

Dziękujemy Jackowi i Michałowi za pomoc! Przy okazji szlifowania wagonu „ujawnił się” napis „Wagon ratowniczy WMD Kazimierza Wielka”. W ramach projektu „Lokalna intergracja” trwają prace przy remoncie wnętrza wagonu 1Aw który z tego powodu został przestawiony bliżej lokomotywowni.

kreska

1.09.2006

Wagon Cukrowni „Kruszwica” nr 333 odremontowany!

ck333_fin

dla przypomnienia jego wygląd dnia 10.06.2006:

ck333_orig

Zakres prac to całkowita naprawa kapitalna, wylanie panewek, odtworzenie 2 klap i korb zamykających, wymiana sprzęgu, nowa podłoga i poszycie ścian. W nagrodę chętni przejechali się po stacji:

przejazd

… a Kierownik Projektu udzielił wywiadu TVP:

adam